Kultuuriakadeemia hakkab koolitama magistrikraadiga  heli- ja visuaaltehnolooge

Kaie Mölter
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Põnev valgusinstallatsioon Viljandi Jaani kiriku seinal 2017. aasta sügisel. Kondase keskus ja valguskunstnik Kristjan Suits muutsid kiriku seinad kunstigaleriiks.
Põnev valgusinstallatsioon Viljandi Jaani kiriku seinal 2017. aasta sügisel. Kondase keskus ja valguskunstnik Kristjan Suits muutsid kiriku seinad kunstigaleriiks. Foto: Marko Saarm

2. jaanuarist on esimest korda võimalik kandideerida Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia inglisekeelsele heli- ja visuaaltehnoloogia õppekavale, mis ootab õppijaid nii Eestist kui ka mujalt.

Heli- ja visuaaltehnoloogia on kaks kiiremini arenevat valdkonda kultuuris. Sestap on programmijuhi Kadri Steinbachi sõnul magistriprogrammi avamine väga oluline. "Anname mõlemal alal ka esimese astme kõrgharidust ja meie lõpetajad on tööturul väga nõutud," sõnas Steinbach.

Õppekaval saab spetsialiseeruda heli- või visuaaltehnoloogiale, kuid üldisi teadmisi saab mõlemast valdkonnast. Õppekava keskmes on praktika ehk õpingute kestel on võimalik loenguruumis õpitut kohe praktiseerida nii individuaalselt kui ka meeskonnas.

Õpe toimub täies mahus inglise keeles. "Rahvusvaheline õppekava toob akadeemiasse loodetavasti välisriikide tudengeid ja see omakorda suurendab kooli nähtavust kõrgharidusmaastikul nii Eestis kui välismaal," lisas Steinbach.

Õppeperiood on kokku kaks aastat ja õppeaasta maksumus on 4000 eurot. Õppekaval on kümme kohta, millest kolm on õppemaksust vabastatud.

Õppekavale saab kandideerida 15. märtsini.

Täpsemat infot jagab kultuuriakadeemia oma veebilehel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles