Østberg võitis põneva ühisstardi ning tõusis uueks liidriks

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Ingvild Flugstad Østberg (vasakul) ja Natalia Neprjajeva
Ingvild Flugstad Østberg (vasakul) ja Natalia Neprjajeva Foto: Karl-Josef Hildenbrand / AP

Tour de Ski Oberstdorfi 10 km klassikatehnika ühisstardi võitis põnevas sõidus Ingvild Flugstad Østberg.

2,5 km pikkusel ringil sõidetud etapil saavutas teise koha kõigest 0,1-sekundilise kaotusega venelanna Natalia Neprjajeva, kolmas oli samuti venelanna Anastasia Sedova (+5,3).

Enne tänast Tour de Ski üldarvestuses esimesel kohal olnud Jessica Diggins kaotas finišis võitjale 58,4 sekundit, mis tähendab, et Østberg on enne viimast kolme etappi uus Tour de Ski üldliider. Üldarvestuses on teine Neprjajeva (+24,1) ning kolmas täna kuuenda koha teeninud venelanna Julia Belorukova (+1.10,9).

Ühtlasi tõusis Østberg ka uueks MK-sarja üldliidriks. Tal on nüüd koos 602 punkti, mida on kaks enam kui kaasmaalannal Therese Johaugil, kes jättis tänavuse Tour de Ski vahele. MK-sarja kolmas naine on 520 punktiga täna viienda koha teeninud soomlanna Krista Pärmakoski.