Maakonna Kossuliiga karika tõstis pea kohale RSK Tarvas

Margus Martin
Kristo Saage (palliga) ponnistustest ja 36 visatud punktist jäi Ilves Transpordil väheks, et maakonna karikas Väike-Maarjasse viia. Võidutrofee kuulub RSK Tarvas tiimile. Foto: Ain Liiva

Lõppeva aasta Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste esikohatrofee rändas RSK Tarvas meeskonna auhinnakappi. Tulises finaalis oldi Ilves Transpordist parem 83:75.

Rakvere spordihallis pühapäeval umbes 800 pealtvaataja ees peetud mängus jagus tasavägist heitlust avaminutitest lõpuni.

Väikemaarjalaste Ilves Transport haaras kohe esimestest minutitest väikese initsiatiivi ja asus liider Kristo Saage vedamisel juhtima: esimene veerandaeg kallutati enda kasuks 28:22, poolajavaheajaks oldi ees 47:43.

Veel kolmanda veerandaja keskel olid Ilves Transpordi edunumbrid 55:50, kuid seejärel nihkusid jõuvahekorrad üha järjekindlamalt treenerite trio Juris Umbraško, Vaido Rego ja Madis Putko juhendatud rakverlaste kasuks. Otsustavat, neljandat veerandaega alustati juba RSK Tarvas tiimi 68:64 juhtimisel.

Karikavõitjate parimana viskas Janis Vahter 26 punkti ja hankis 19 lauapalli. Finaali väärtuslikema mängija tiitli saanud Vahteri kõrval tegutses väga efektiivselt Renato Lindmets, kelle arvele kogunes üheksa punkti, 17 lauapalli ja viis resultatiivset söötu. Võrdselt üheksa punkti viskasid samuti Martin Laandu ja Kristo Tammiksaar.

Ilves Transpordi kasuks esimesel poolajal 29 punkti kõmmutanud Kristo Saage saldoks kujunes lõpuks 36 punkti. Lisaks võttis ta üheksa lauapalli ja jagas kaaslastele kuus korviga lõppenud söötu. Sven Pugonen toetas kaaslasi 19 punkti, üheksa lauapalli ja seitsme vaheltlõikega.

Karikafinaal on täispikkuses järelvaadatav SIIN.