Märt Pilme
, reporter

Täna jagati Kuressaares välja meeste võrkpallihooaja esimene trofee, kui Eesti karikavõistluste finaalis läksid vastamisi Saaremaa ja Pärnu võrkpalliklubi. Pea kaks ja pool tundi väldanud lahingust väljusid võitjana saarlased, kes 3:2 võiduga kaitsesid tiitlit.

Esimesed kümme punkti jagati võrdselt: 5:5. Tablool säras viigiseis 10:10gi. Kuigi vahepeal pääsesid saarlased paari punktiga ette, oli enne esimese geimi kulminatsiooni seis 20:20. Mängumeeste punktidel tegutsesid kindlamini pärnakad, kes 25:23 geimivõiduga asusid karikafinaali 1:0 juhtima.

Teises geimis kiirendasid saarlased käiku ja pääsesid 11:3 ette. Urmas Tali hoolealused ei võtnudki hoogu maha ja viigistasid 25:17 geimivõiduga kodupubliku rõõmuks seisu 1:1ni.

Kolmandas geimis mindi ühes: 10:10 ja 15:15, kuid Pärnu 17:15 eduseisul teenisid saarlased kuus silma järjest ja tüürisid geimi 25:21 võiduni.

Kui välja arvata teine periood, kulgesid geimide algused võrdsete heitlusena. Nii ka neljandas: 15:15. Enne mängumeeste punktegi oli viik majas (20:20). Seisul 24:24 lõi kaks palli maha Chizoba Neves Atu ja Kuressaare spordihoonesse kogunenud pöidlahoidjaid said mängu täie raha eest ehk võitja saatus otsustati viiendas geimis.

Marulise kaasaelamise ja küüntenärimise saatel - sest finaal oli tõesti põnev - jagati otsustaval perioodil esimesed kümme silma võrdselt. Pooli vahetati Saaremaa 8:7 eduseisus ja peagi oli nende edu juba viis silma (13:8). Pärnu ei suutnud suurt vahet tagasi mängida ja nii kuulus viimane geim 15:11 ja kogu mäng Saaremaale.

Pärnakate rünnakuid vedas Atu, kelle arvele jäi 28 silma (+12). Taavet Leppik lisas 11 (0) ja Ilja Kovalov kümme (+4) punkti. Saarlaste resultatiivseim oli 20 (+11) silmaga Eddie Rivera, Siim Põlluäär lisas 19 (+7) ja Rauno Tamme 15 (+7) punkti.

Kui Saaremaa vastuvõtuprotsent oli 52 ja rünnak 50, siis pärnakatel olid samad numbrid 39 ja 41.