Ermits jättis seitse märki püsti, aga sai siiski MK-punkte, tublilt sõitnud Ojal jäi veidi puudu

Viljar Voog
Kalev Ermits
Kalev Ermits Foto: Darko Bandic / AP

Laskesuusatamise MK-sarja Nove Mesto etapil võitis meeste jälitussõidu esikohalt startinud Johannes Thingnes Bø. Tiirus neljal korral eksinud (1+0+2+1) norrakas lubas teise mehe, Aleksandr Loginovi (1+1+1+1) küll endale rajal 15 sekundit lähemale, kuid lõpuks jäi neid siiski lahutama 6,2 sekundit.

Kolmanda koha teenis Tarjei Bø (0+0+0+1, +23,9), kes edestas Simon Desthieux’d (0+0+0+2, +29,2). Viies oli alles 43. startinud Martin Fourcade, kes läbis ainsa sportlasena tiirud puhaste paberitega ja sõitis võrreldes Bø’ga nõnda tagasi minut ja 15 sekundit.

Sprindis tubli 25. koha saanud Kalev Ermits sai täna ohtralt trahviringe mõõta (2+2+2+1), kuid kuna kõigil oli täna tiirudes kehv päev, piisas sellest 33. kohaks (+3.38,4). Fotofinišis tuli alla vanduda tšehhile Michal Krcmarile.

Regina Oja sai naiste seas rajale 59. ehk eelviimasena, kuid suutis kolme eksimusega (0+1+1+1) lõpetada 45. kohal. Punktikohast jäi lahutama üks tabav lask ehk 40. koht oli vaid 6,8 sekundi kaugusel.

Esikoha teenis ka sprindi võitnud Marte Olsbu Røiseland (0+0+1+1), kes edestas lõpuspurdis üheksandana startinud Dorothea Wiererit (0+0+0+1) 0,2 sekundiga.

Taas oli kehv päev Kaisa Märäräinenil. Vahetult Oja ees startinud soomlanna eksis tiirudes kuuel korral (1+1+2+2) ja sai 36. koha.