Tammemaa ja Pupart valmistasid Meistrite liigas Teppani koduklubi vastu väikese üllatuse

Timo Tammemaa rõõmustab koos meeskonnakaaslastega
Timo Tammemaa rõõmustab koos meeskonnakaaslastega Foto: cev.eu

Timo Tammemaa ja Keith Pupart aitasid võrkpalli Meistrite liigas 3:0 Maaseiki Greenyardil 3:0 alistada Renee Teppani ja Belchatowi Skra.

Veidike üllatuslikult suutis Maaseiki meeskond Poola tippklubist täna üle olla. Esimese geimi võitis Maaseiki  25:21 ja teise  geimi 25:22. Kolmandas geimis oli Skral võimalus võtta geimivõit, kui 22:24 kaotusseisust jõuti ka geimpallini, kuid siiski kaotati ka kolmas kaotati geim 27:29.

Maaseiki resultatiivseim oli diagonaalründaja Nolan Cox 21 punktiga. Tammemaa aitas meeskonda 9 punktiga ning Pupart tõi juurde viis punkti. Täna oli Puparti ülesandeks servide vastuvõtt, millega ta ka 50 protsendilise õnnestumisega hakkama sai. Teppan veetis enamuse mängust pingil ning tõi Skrale juurde ühe punkti.

Oliver Venno koduklubi Istanbuli Galatasaray alistas CEV Cupi raames põnevuskohtumises Libereci Dukla 3:2. Galatasaray võitis avageimi 25:23, kuid teine geim kaotati 20:25. Sarnases rütmis jätkus mäng lõpuni välja: kolmanda geimi võitis Galatasaray 25:19, neljanda taas omakorda Liberec 25:17.

Otsustavas geimis oli aga Galatasary selgelt parem ning kuigi geimi lõpus anti punkte ära ka Liberecile, saavutati geimivõit seisuga 15:12 ning sellega võideti ühtlasi ka kohtumine 3:2. Mängu parimaks kerkis Venno 22 punktiga (kasutegur +15). Venno lõi kohtumises ka kaks ässa ning teenis ka kaks blokipunkti.

Robert Täht oli koduklubi Izmiri Arkasega Meistrite liigas vastamisi Moskva Dünamoga. Korralikku lahingut Moskva meeskonnale Tähe koduklubi anda ei suutnudki, mäng kaotati kindlalt 3:0. Esimeses geimis suutis Izmir mängida küllaltki võrdselt, aga geim kaotati siiski 23:25. Teise geimi võitis Dünamo juba 25:20 ning kolmandas geimis oldi Arkasest üle lausa 25:15.

Täht täna väljakul liigselt ei säranud, punkte tõi ta koduklubile vaid seitse (kasutegur +3). Moskva meeskond saatis suurema osa serve just Tähe peale, mille vastuvõtmisega Täht hädas oli ja nii kujunes vastuvõtu protsendiks vaid 27.

CEV Cupil oli võistlustules ka Andrus Raadik, kelle koduklubi Savo Volley kohtus täna 1/8 finaalis Sloveenia klubi Calcit Volley'ga. Raadiku koduklubi tuli välja raskest seisust, kui oldi 1:2 geimidega taga ning ka neljandas geimis oldi kaotusseisus, aga siis suudeti end kokku võtta ja neljas geim kuulus Savole 25:23.

Otsustavas geimis suudeti Calcit alistada kindlalt 15:8 ja nii sai Raadik koos Savoga väärtusliku võidu. Andrus Raadik tõi Savo kasuks täna 17 punkti, lõi kaks ässa ning tõi ka blokist kaks punkti.

Lisaks lähevad täna Meistrite liiga alagrupiturniiril vastamisi Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra ning Timo Tammemaa ja Keith Puparti koduklubi Maaseiki Greenyard.