Moelooja Roberta Einer aitab heategevusoksjoniga toetada naiste varjupaikade ja tugikeskuste tööd

Liisbet Saue
, Sõbranna.ee reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Moelooja Roberta Einer korraldab sel nädalal Instagramis heategevusoksjoni, kus lähevad müüki disaineri omanimelise brändi eelmiste hooaegade näidised. Kogu rõivaste müügist saadav tulu jaguneb Eesti Naiste Varjupaikade Liidu ja MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskuse vahel. 

Roberta räägib, et naiste varjupaikade ja tugikeskuste puhul on eelkõige rahastamata just erinevad tugiteenused naistele ja enamasti ka psühholoogiline nõustamine lastele, kes on pealt näinud perevägivalda. 

«Lähisuhte vägivald, nagu meie president aasta esimesed pooles ütles, on kogu ühiskonna probleem. Nii on seda ka vaimse tervisega seotud probleemid ja nende ravi. Ometigi on mõlemad asjad teemad, millest Eestis on justkui tabu rääkida ja inimesed vaikivad aktsepteerides. Iga kolmas naine Euroopa Liidus ja Eestis on kogenud mingit liiki füüsilist ja/või seksuaalset vägivalda alates 15. eluaastast, kuid neist registreeris kuriteona eelmine aasta kõigest 2632. See juba näitab seda, kuidas see teema maha vaikitakse. Maha vaikimine omakorda tähendab, et abi ei jõua vajajateni,» selgitab Einer. 

Isegi kui abi leitakse, tegeletakse tihtipeale ainult füüsiliste vigastustega. «Vaimne tervis jääb aga unarusse, kuid naised elavad pärast kallaletunge, vaimset terrorit ja manipulatsiooni kuid/aastaid/terve elu ärevushoogude, paanika ja hirmu käes ja ei saa kunagi abi selle vastu,» tõdeb Roberta. 

Naine tunnistab, et kuna on ise kannatanud nii unetuse, paanika ja ärevushoogude käes, teab ta, kui olulised on väikesed asjad nagu meditatisoon ja inimestega rääkimine, samuti jooga. 

Moelooja sõnul aitavad tugikodud võimalusel toetada naisi esimese sissemaksega, kui naistel on soov uut elu alustada ja endale näiteks korter üürida. «See summa on Tallinnas praegu kuskil 1000 eurot, mida väga paljudel naistel lihtsalt ei ole kusagilt võtta. Kohalik omavalitsus sellist abi praegu ei anna, ühekordse toetuse maksimummäär on väga väike, sotsiaalpinna järjekord aga väga pikk. Ja naised on täielikus ummikus,» räägib Roberta.

Kui soovid toetada naiste varjupaikade ja tugikeskuste tööd ning samal ajal soetada Roberta Eineri disainerriideid, saad teha oma panuse spetsiaalselt oksjoni jaoks loodud Instagrami konto kommentaarides. Kogu rõivaste müügist saadav tulu jaguneb Eesti Naiste Varjupaikade Liidu ja MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskuse vahel. 

Võimalus on ka otse toetada: 

MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskus EE912200221019998649 (Swedbank)

Eesti Naiste Varjupaikade Liit EE722200221047713249 (Swedbank)

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles