Mancester City alistas Evertoni ning asus ajutiselt kõrgliigat juhtima

Gabriel Jesus
Gabriel Jesus Foto: NIGEL RODDIS / EPA

Inglismaa kõrgliigas liidrikoha nimel võitlev Manchester City alistas täna 3:1 Evertoni ning tõusis vähemalt ajutiselt liigat juhtima.

City kindel eesmärk oli liigas seitsmendat kohta hoidva Evertoni vastu täna võit võtta ning sellega tulid Pep Guardiola hoolealused ka ilusti toime. Kuigi esimese ohtlikuma olukorra suutis luua Everton, siis 22. minutil viis Leroy Sane söödust Gabriel Jesus City 1:0 juhtima.

Pärast seda kaldus mäng puhtalt City poole. Head võimalused olid nii Riyad Mahrezil kui ka Jesusel, kes suutis palli ka teistkordselt esimese poolaja lõpus väravasse lüüa, kuid kohtunikud märkisid selles olukorras suluseisu. Poolajapausile mindi City 1:0 eduseisus.

Teise poolaja alguses pani City paremuse kindlalt maksma ning Jesus viis 50. minutil oma meeskonna 2:0 juhtima. Siiski üritas Everton mängu tagasi tuua, kui 65. minutil Dominic Calvert-Lewin kaotusseisu vähendas. 66. minutil tuli Raheem Sterling väljakule ja oma esimesest puutest viis City mängu 3:1 juhtima. Selle seisuga kohtumine ka lõppes.

Hetkel on City liigat juhtimas 44 punktiga, ühe mängu vähem pidanud Liverpool jääb Cityst maha kahe punktiga. Liverpool peab oma kohtumise pühapäeval, kui kohtutakse Manchester Unitediga.