Postimees TV: Durant liimis lagunenud Warriorsi kokku, liider Raptors kaotas

Viljar Voog

Golden State Warriors alustas viimast veerandaega Sacramento Kingsi vastu 103:97 eduseisust, kuid seitse ja pool minutit hiljem vaatas tabloolt vastu juba Kingsi 123:113 edu. Viimane sõna jäi matšis siiski Warrorsile ja Kevin Duranti vedamisel veniti esmalt mängu tagasi ning lõpuks 130:125 võidunigi.

Duranti arvele jäi kohtumises lõpuks 33 punkti, kaheksa lauapalli ning sama palju resultatiivseid sööte. Stephen Curry, kes sai viimasel minutil korralikult vabavisketäpsust näidata tõusis sellega punktidelt tiimikaaslasest mööda – 34 silma, seitse lauda, kuus söötu ja kolm vaheltlõiget.

Pärast kahte järjestikkust võitu käis vahelduseks veidi kehvemini liiga liiderklubi Toronto Raptorsi käsi. Võõrsil tuli tunnistada Portland Trail Blazersi 128:122 paremust. Võtmekohaks sai varumeeste panus: Portlandil 58, Torontol vaid 26 punkti. Raptorsile oli see kaheksandaks kaotuseks 23 võidu kõrval.

Õhtu ainsat lisaajale läinud kohtumist nähti Charlotte’is, kus kohalik Hornets alustas viimast veerandaega 15-punktilises eduseisus New York Knicksi ees. Külalised ei jätnud aga jonni ja Emmanuel Mudiay juhtimisel viidi matš lisaajale. Lõpuks 34 punktiga oma kolmeaastase karjääri parima soorituse teinud tagamängija sai juba normaalaja lõpus võimaluse matš lõpetada, kuid kaugvise ei tabanud. Teist korda Mudiay ei eksinud: 1.45 ja 17 sekundit enne lisaaja lõppu tabatud kahepunktivisked sahistasid korvivõrku ja andsid Knicksil püüdmatu viiepunktilise edu. Lõpuks olid külalismeeskonna võidunumbrid 126:124.

Sel pühapäeval Kanal 12 eetrisse jõudvad meeskonnad peaproovi ei läbinud. Philadelphia 76ers kaotas 101:113 Indiana Pacersile, Cleveland Cavaliers 102:114 Milwaukee Bucksile.