Looduse krooni õnn

Anu Viita-Neuhaus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rait Karus
Rait Karus Foto: Meelis Meilbaum

Ühe noore mehe käsi on mängus selles, et tillukeses paigas on palju golfimängijaid ja kiiking seostub Kadrinaga. 20 000 puud istutanud Rait Karusel on olnud maastikuehitajana oskust olla õnnelik arhitekt, kel tarkust elada loodusega kooskõlas.

Kevade esimeste päikesekiirte soojuses istutab üks mees vaikses paigas talgu korras tammepuid. Alati naerusuine Rait Karus pistab puu puu järel mängleva kergusega juuri mulda. Võib vaid kujutleda, et saja aasta pärast laiub siin Ojasaare golfiväljakul tugevate elujõuliste tammede salu. See võimas teadmine paneb küsima, kas noor mees teab ka ise, et see, mis ta teeb, on eriline. On neid, kes iial ei istuta ühtegi puud, tema paneb neid mulda aga päevaga mõne inimese elu jao. Rait muigab. Veel kord.

Tõsi on see, et ses töös pole tema jaoks palju uut ega erilist, maastikuehitust ja -kujundust õppinuga on juhtunud nii, et sellest tegevusest on kujunenud pikapeale rutiin. “Olen istutanud tuhandeid puid,” lausub Rait Karus. Olgem täpsed – oma 29 eluaasta jooksul on ta kasvama pannud üle 20 000 puu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles