Hoiatame, et see retsept võib sinu kohvijoomist põhjalikult muuta - vägev vietnami munakohv

Liia Merino
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Florian Blümm / PantherMedia / Florian Blümm

Cà Phê Trứng — tekitab segaseid tundeid, ent maitseb vapustavalt. Kange kohv ja külluslik magustoit ühes klaasis, nii nagu seda tehakse Vietnamis.  

Kunagi, kaugetel 1940ndatel töötas hanoilane hr Nguyen Giang baarmenina hotellis Sofitel Legend Metropole Hanoi Hotel. Ühel õhtul sai aga piim otsa ja tal polnud kohvi peale muud panna kui segu munarebudest ja kondenspiimast, mida tänapäeval tuntakse Vietnamis munakohvina ehk omakeeli Cà Phê Trứng. 

Munakohv sai nii edukaks, et hr Giang avas oma kohviku, ning munakohv on olnud nendest iidsetest aegadest peale osa Hanoist, kirjutab ThymetoMango.  Sellega on ajalootund ühel pool, asume asja kallale. 

Vaja läheb:

  • musta kanget kohvi, mida on piisavalt, et täita kaks kolmandikku kahes väikeses tassis. Ehedaks elamuseks võiks kasutada muidugi Vietnami kohv ja Vietnami kohvifilter. Viimast võib vabalt ka netist osta.  Vietnamis juuakse kanget kohvi ja traditsiooniline kohvi ning vee suhe on 8 g kohvi 100 ml vee kohta. Võib ka presskannu või espressomasinat kasutada, kuid arvesta, et siis tuleb kohv kangem. Vietnamis on tavaliseks koguseks 12-14 g kohvi 150 ml vee kohta. 
  • 2 munarebu
  • 6 spl magusat kondenspiima
  • 1/2 tl vanilliessentsi.

Valmistamine

  • Pane kohv tõmbama. 
  • Vahusta munarebud ja vanilliessents, kuni munavaht on jäik ja tugev. Lisa segusse kondenspiima poole teelusika kaupa ja vahusta paar minutit, kuni konsistents on vanillikreemi sarnane. 
  • Vala must kohv kohvitassidesse ja vala või tõsta lusikaga uhke munasegu peale. Serveeri. 
  • Kui tahad traditsiooniliselt serveerida, serveeri kohvitassi kuuma vee kausis, et kohv püsiks ühtlaselt kuum. 
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles