Tapakad tunnistasid HC Tallinna paremust

Merly Raudla
Tapakad vandusid HC Tallinnale alla.
Tapakad vandusid HC Tallinnale alla. Foto: Vladislav Musakko

Spordiklubi Tapa Eesti meistriliiga käsipallimeeskonnal oli kolmapäeval võõrsil peetud mängule poole lühem tee kui tavapäraselt HC Tallinnaga kohtumise puhul – mõõduvõtt peeti Raasiku spordihoones. Vastane oli sel korral 32:19 (poolaeg 18:9) parem.

Kuue minutiga said pealinlased 3:0 ette, ja kuigi Tapa tuli 3:2 järele, jäi tiim järgmiseks üheksaks minutiks kuivale ning Tallinn tegi selle ajaga 8:0 vahespurdi. Poolajavileks oli vahe endine ja seisuks 18:9.

Pärast riietusruumist tulekut jõudude vahekord oluliselt ei muutunud, Tallinn hoidis vahet turvaliselt üheksa-kümne värava peal ja alles lõpus rebis veidi enam eest.

Tapa kasuks kogunes Vahur Oolupi arvele kuus tabamust, Ranet Nüüd sai kirja neli ja Marten Saar kolm väravat. Endrik Jaanis viskas kaks ning Ivary Volkov, Raimond Himma, Mihkel Koppelmann ja Gert Trofimov igaüks ühe värava. Meistriliiga parima väravaküti Vahur Oolupi arvele on tänavuse hooaja jooksul kogunenud 60 tabamust. Oolup tunnistati ka meistriliiga novembrikuu parimaks mängijaks. 18-aastane Oolup tegi koduklubi eest novembris kaasa kolm meistriliigamängu, ja ehkki Tapa jäi võiduta, hindasid vastaste juhendajad ta iga kord mängu parimaks, kokku kogus ta 30 punkti. “Kuu parimaks hindamine on ikka väga suur tunnustus,” sõnas Oolup.

“Arvestades, kui palju häid mängijaid Eesti meistriliigas kaasa teeb, on see auhind mulle suureks motivaatoriks. Eriliseks teeb selle veel tõsiasi, et novembris mängisime eranditult tippmeeskondade vastu ja et valiku sooritavad vastaste peatreenerid,” lisas ta.

Võiduta jäämise juures tulebki silmas pidada, et SK Tapa novembrikuu vastased moodustasid mullu medalikolmiku ning kuu viimases mängus tehti neist Viljandi HC-ga 23:23 viik. Oolup viskas kõikide vastaste võrku kahekohalise arvu väravaid.

Kolmapäeval viskas võitjate poolelt Robin Oberg kuus, Johannes Treimanis viis ja Markus Viitkar neli väravat.

20. detsembril võõrustab SK Tapa meistriliiga mõõduvõtus Coop Põlva meeskonda. Tänasest pühapäevani peetakse Tapal noormeeste A-vanuseklassi (kuni 18 a) karikavõistlused. Esimene Tapa mäng toimub täna kell 15 Aruküla vastu.