Kristjan Jaak Kangur
Särgi võttis Riccardo Saponara väravat tähistades ise seljast, pükse püüdsid võtta pealtvaatajad.
Särgi võttis Riccardo Saponara väravat tähistades ise seljast, pükse püüdsid võtta pealtvaatajad. Foto: Giampiero Sposito / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Itaalia jalgpalli kõrgliigas lõppes laupäeval lisaks Cagliari ja AS Roma kohtumisele väga dramaatiliselt veel teinegi mäng. Seal sündis Serie A ajaloo ametlikult kõige hilisem värav.

Rooma Lazio ja Genova Sampdoria duell näis tüürivat 1:1 viigi suunas - 21. minutil oli Fabio Quagliarella külalised ette viinud, kuid 79. minutil Francesco Acerbi viigistanud. Erinevate mänguseisakute tõttu andis kohtunik Davide Massa aga teisele poolajal koguni üheksa lisaminutit ja siis hakkas juhtuma.

Esmalt sai Sampdoria kaitsja Bartosz Berezynski teise kollase ja ühtlasi punase kaardi. Kolm minutit hiljem andis Massa VARiga konsulteerimise järel Laziole penalti, nähes karistusalas käega mängu. 11 meetri karistuslöögi realiseeris kodupubliku rõõmuks kuuendal lisaminutil Ciro Immobile. Ent viimane sõna jäi ikkagi Sampdoriale, sest üheksandal lisaminutil suutis Riccardo Saponara akrobaatilise löögiga palli üle Lazio väravavahi Thomas Trakosha tõsta ja viigistada. Värava tähistamise käigus särgi seljast visanud ja rahva sekka hüpanud Saponara oleks seejuures äärepealt ilma jäänud ka pükstest, kuid mees suutis siiski eneseväärikuse säilitada... peaaegu.

Riccardo Saponara päästis Sampdoriale viigi.
Riccardo Saponara päästis Sampdoriale viigi. Foto: Giampiero Sposito / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Saponara värav sündis, kui mängukellal oli 98 minutit ja 49 sekundit. Alates sellest, kui agentuur Opta asus 2004. aastal ametlikult ülitäpseid väravaid fikseerima, on tegu Serie A kõige hilisema tabamusega.

Cagliari ja AS Roma mängus tegi aga omamoodi imet kodumeeskond, suutes üheksakesi jäämise järel üleminutitel ikkagi ise 2:2 viigivärava lüüa.