Liverpool teenis kuuendal lisaminutil uskumatu võidu, Arsenal alistas Tottenhami

Divock Origi (keskel number 27) tähistab koos meeskonnaga üllatuslikult teenitud võitu. Foto: Jon Super / AP

Inglismaa kõrgliigas pidasid nii Liverpool - Everton kui ka Arsenal - Tottenham maha põnevad kohtumised.

Liverpool kohtus Inglismaa kõrgliiga 14. voorus linnarivaali Evertoniga. Kuigi kogu mängu jooksul oli mõlemal meeskonnal omajagu võimalusi, ei suutnud ei Liverpool ega Everton 90 minuti jooksul sihile jõuda.

Kohtunik lisas mängule neli lisaminutit, mis oli juba reaalselt ka ära kulunud, kuid viivituste tõttu kestis mäng siiski edasi ning kuuendal lisaminutil sai Evertoni väravavaht Jordan Pickford hakkama tõelise eksimusega, kui eksis esmalt õhust lennanud palli püüdmisel, pall põrkas kaks korda lati peale ning siis sealt maha otse Divock Origi ette, kust Liverpooli ründaja meeskonnale 1:0 võidu tõi.

Põhja-Londoni derby Arsenali ja Tottenhami vahel algas kohe ülimalt tuliselt, kui juba 10. minutil Jan Vertonghen karistusalas käega palli mängis ning Poerre-Emerick Aubameyang Arsenali penaltist 1:0 juhtima viis. Tottenham suutis aga tagasi mängu saada ning 30. minutil viigistas Eric Dier ilusa pealöögiga seisu 1:1 peale.

Vaid neli minutit hiljem tabas Arsenali järjekordne tagasilöök. Rob Holding tegi omakorda kingituse Tottenhamile tagasi, kinkides karistusalas tehtud veaga penalti Tottenhamile, mille Harry Kane külmavereliselt realiseeris. Nii mingi poolajale Tottenhami 2:1 eduseisus.

Teisel poolajal pingeline mäng jätkus ja 56. minutil jõudis Arsenali poolt taaskord Aubameyang sihile, kui karistusala joonelt ühe puutega teele saadetud löök värava paremas nurgas maandus ning Arsenali taas viigile aitas.

Arsenal tegi lõpliku murrangu mängu aga 74. minutil, kui Alexandre Lacazette'i löök kõigepealt Arsenali 3:2 kohtumist juhtima viis ning vaid kolm minutit hiljem Lucas Torreira karistusalas mitu Tottenhami kaitsjat üle mängis ning kohtumise lõppseisuks 4:2 vormistas. Mängu viimastel minutitel teenis teise kollase kaardi ja eemaldamise Tottenhami kaitsja Jan Vertonghen.

Lisaks kohtusid Inglismaa kõrgliigas täna ka Chelsea ja Fulham. Chelsea'i võitis kohtumise 2:0, väravad said kirja Pedro ning Ruben Loftus-Cheek.