Merili Luuk
Ole Mossin Olesen (nr 10)
Ole Mossin Olesen (nr 10) Foto: IFF

Prahas laupäeval alanud meeste saalihoki MMi teise võistluspäeva esimeses kohtumises alistas Norra koondis 9:3 Taani. Mängu säravaima hetke eest hoolitses Norra ründaja Ole Mossin Olesen.

Kohtumise seitsmendal minutil skooris Olesen nimelt zorro-värava. Niimoodi nimetatakse saalihokis õhuhaaki, kus pall võetakse kepi laba peale ja sooritatakse siis vise, mida väravavahil ülimalt keeruline lugeda. Zorroks nimetatakse võtet põhjusel, et kepp teeb selle käigus Z-tähe kujulise liigutuse.

Tegemist on tehniliselt väga keerulise manöövriga, mida suudavad liikumise peal olles teha vähesed saalihokimängijad. Olesen on aga oma tehnilise meisterlikkuse poolest tuntud ja suutis võimaluse avanedes selle ka realiseerida.

Norra ja Taani kuuluvad koos suursoosikute Soome ja Rootsiga B-alagruppi, kust tuleb vastane Eestit sisaldava C-alagrupi kahele tugevamale. Et Taani võimalused Rootsi või Soome käest punkte teenida on sisuliselt olematud, jäävad nad suure tõenäosusega viimaseks ning kohtuvad kaheksandikfinaalis C-alagrupi võitjaga.

ZORRO TIME! ? Could you score a goal like #10 Ole Mossin Olesen ?? ? #WFCPrague #floorball

A post shared by IFF Floorball (@iff_floorball) on

Eesti peatreener Risto Lall avaldas MMi eel lootust, et kaheksandikfinaalis õnnestub kohtuda just Taaniga. Saalihoki MMil kasutatakse süsteemi, kus 16 meeskonda on jagatud maailma edetabeli põhjal kahte tugevusgrupi – tugevama seltskonna alagruppides (A ja B) pääsevad kaks paremat otse veerandfinaali, kaks nõrgemat kohtuvad kaheksandikfinaalides teise tugevusgrupi alagruppide (C ja D) kahe tugevamaga.