Saksamaa ja Hollandi mängu vilistanud kohtunikku tabas poolajal perekondlik tragöödia

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Virgil van Dijk ja Ovidiu Hatega.
Virgil van Dijk ja Ovidiu Hatega. Foto: / imago/Pro Shots

Saksamaa ja Holland mängisid eile Rahvuste liigas 2:2 viiki. Mängul mõistis õigust rumeenlasest kohtunik Ovidiu Hategan, kes sai poolajal teada aga perekondlikust tragöödiast.

Nimelt kuulis 38-aastane Hategan, et tema ema on surnud. Vapper jalgpallikohtunik suutis hoolimata kohutavast uudisest mängu lõpuni vilistada. Lõpuvile kõlades mees aga murdus ning puhkes kurvastusest nutma.

Teiste seas tuli Hategani lohutama mängu kangelaseks tõusnud Virgil van Dijk, kes lõi Saksamaa vastu 91. minutil 2:2 viigivärava, aidates Hollandil kvalifitseeruda ajaloo esimesele Rahvuste liiga finaalturniirile.

«Ta ütles mulle, et tema ema suri ära. Ta murdus ja hakkas nutma. Proovisin teda lohutada ning ütlesin, et ta tegi väga hea vilepartii. See oli minu poolt väikene asi, kuid loodan, et minust oli abi,» sõnas Van Dijk.