Imeline spurt viis Šveitsi finaalturniirile ja jättis Belgia tühjade pihkudega

Toimetas Andres Vaher
Šveitsi võrratu õhtu peategelane: kolm väravat löönud Haris Šeferovic.
Šveitsi võrratu õhtu peategelane: kolm väravat löönud Haris Šeferovic. Foto: ENNIO LEANZA / EPA

Jalgpalli Rahvuste liiga tugevaimas divisjonis pakkus kodupublikule võrratu õhtu Šveitsi meeskond, kes tuli Belgia vastu välja 0:2 kaotusseisust, võitis koguni 5:2 ja pääses Rahvuste liiga finaalturniirile.

Maailma edetabeli esinumber Belgia läks Luzernis juba 17. minutiks 2:0 juhtima. Külaliste mõlemad väravad lõi Londoni Chelsea tähe Eden Hazardi noorem vend Thorgan. Belgia seis oli sel hetkel seda lootustandvam, et alagrupi esikoha kindlustanuks piisas Roberto Martinezi juhendatavale meeskonnale isegi teatud üheväravalisest kaotusest.

Kuid Šveits ei olnud võitlusest loobunud. Vastupidi, juba poolajaks olid ohjad nende käes. 26. minutil realiseeris Ricardo Rodriguez penalti ning 31. ja 44. minuti tabamustega viis Haris Šeferovic Šveitsi juba juhtima. 56. minutil lõi Nico Elvedi veel neljanda ja kuus minutit enne kella kukumist vormistas Šeferovic koguni isikliku kübaratriki.

Võimas come-back aitas Šveitsil Belgia kinni püüda. Mõlemad kogusid 9 punkti, ent paremus omavaheliste kohtumistes aitas Šveitsi nelja parema meeskonna finaalturniirile. Island jäi nullipoisiks ja langes B-divisjoni.

Seega on nüüd selged kolm Rahvuste liiga finaalturniiri osalejat - enne Šveitsi olid selle pääsme taganud Portugal ja Inglismaa. Viimane õnnelik selgub homme - see on kas Holland või Prantsusmaa.

Teised pühapäevased tulemused.

B-liiga. Põhja-Iirimaa - Austria 1:2. Alagrupi lõppseis: Bosnia ja Hertsegoviina 10, Austria 7, Põhja-Iirimaa 0.

D-liiga. San Marino - Valgevene 0:2, Moldova - Luksemburg 1:1. Punktid: Valgevene 14, Luksemburg 10, Moldova 9, San Marino 0.