Meistriliiga parim eestlasest väravakütt Tristan Koskor: tõestasime, et oleme mängumehed

Kaspar Koort

Eesti jalgpalli meistriliiga hooaeg on lõppenud. Tartu JK Tammeka alistas viimases voorus kodusel Sepa staadionil 2:1 Tallinna Kalevi ning lõpetas hooaja kuuenda kohaga.

Esimese poolaja lõpus avanes Kalevil hiilgav võimalus juhtima minna, kuid Tammeka väravavaht Karl Johan Pechter püüdis Hidetoshi Wakui löödud penalti.

See andis kodumeeskonnale uut indu ning teise poolaja alguses avas Tristan Koskor mänguskoori, kui realiseeris väravaks Sten Reinkorti hea söödu. See oli Koskori 21. tabamus praegusel hooajal, mis teeb temast meistriliiga edukaima eestlasest väravaküti.

63. minutil duubeldas Reinkort suurepärase individuaalse ponnistuse lõpetuseks Tammeka eduseisu ning kuigi endine Tartu klubi pallur Kevin Rääbis lõi viis minutit hiljem ühe värava tagasi, kirjutas Tammeka tabelisse ikkagi 2:1 võidu.

Tristan Koskor tõdes kohtumise järel, et võidu tõi ennekõike tahe, sest kogu Tartule taheti tõestada, et ollakse paremad. Vasakul äärel rüganud Henri Järvelaid lisas, et tegelikult jäid paljud head võimalused löömata, suutnuks need ära realiseerida, poleks lõpus pingeid olnud.

Kui hooaja eel lubas Koskor kõmmutada vastastele vähemalt 15 väravat, siis ta tunnistas, et lõpuks kokku saadud 21 oli ka tema enda jaoks ootamatu number. «Eks selle taga on nii enda kõva töö, kuid mõistagi ka see, et selja taga on nii hea tiim, tänu kellele mul need võimalused avanevad,» ütles suve hakul ka koondisekutse pälvinud ründaja.

Hooaja kokkuvõtteks nentis Koskor, et mänguliselt tehti kindlasti edasiminek. «Paljud ei uskunud, et nii kaugele jõuame – tõestasime, et oleme mängumehed,» lausus Koskor.

Lisaks võidule sai Tammeka rõõmustada ka selle üle, et tänu Sepa staadionil viibinud 498 pealtvaatajale löödi üle senine hooaja publikurekord: kui 2005. aastal käis sinisärkide mänge vaatamas 7995 inimest, siis tänavu tuli selleks numbriks täpselt 8000.