CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Mārtiņš Karsums
Mārtiņš Karsums Foto: ITAR-TASS/LETA

Latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums sestdien atgriezās ar gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, kas palīdzēja viņa un cita uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētajai Maskavas "Spartak" gūt uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā.

"Spartak" vienība sestdien savā laukumā ar 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) pārspēja Bratislavas "Slovan".

Karsums Maskavas kluba sastāvā nebija vairāk nekā nedēļu, bet sestdien viņš atgriezās laukumā, turklāt jau ceturtajā minūtē palīdzēja Dmitrijam Kaļiņinam atklāt spēles rezultātu. Savukārt pats latvietis ar vārtu guvumu atzīmējās cīņas priekšpēdējā minūtē, uzstādot dueļa galarezultātu.

Uzbrucējs šajā spēlē laukumā pavadīja 14 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā veica divus metienus pa vārtiem, veica vienu spēka paņēmienu un uzvarēja divos no četriem iemetieniem, maču noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Šosezon Karsums 17 spēlēs guvis četrus vārtus un veicis trīs rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Daugaviņš sestdien nospēlēja 15 minūtes un 41 sekundi, pa šo laiku veicot piecus metienus, zaudējot abos iemetienos un nopelnot neitrālu lietderības koeficientu.

"Spartak" komandai šis bija pirmais mačs pēc galvenā trenera atlaišanas - piektdien no amata tika atbrīvots Vadims Jepančincevs, bet viņa vietā stājās ģenerālmenedžeris Aleksejs Žamnovs.

Citā mačā zaudējumu piedzīvoja Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas "Avangard", kas viesos ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Čeļabinskas "Traktor", ciešot piekto zaudējumu pēdējo sešu spēļu laikā.

Savukārt graujošu uzvaru sestdien guva viena no KHL vājākajām komandām Novosibirskas "Sbirij", kas savā laukumā ar 6:0 (3:0, 3:0, 0:0) pārspēja Minskas "Dinamo".

Sestdien pie uzvaras tika arī Rīgas "Dinamo", kas viesos ar 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) uzveica Maskavas apgabala "Vitjaz".

Pirms tam sestdien zaudējumu piedzīvoja pieredzējušā latviešu aizsarga Krišjāņa Rēdliha pārstāvētā Pekinas "Kunluņ Red Star", kas savā laukumā ar 2:4 (1:0, 1:2, 0:2) piekāpās Nižņekamskas "Ņeftehimik".

Rēdlihs šajā spēlē laukumā pavadīja 18 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā metienus pa vārtiem neveica, bet nopelnīja divas soda minūtes un bloķēja divus sāncenšu raidījumus.

"Kunluņ Red Star" komandai šī spēle gan sākās veiksmīgi, jo Brendons Jips un Olli Palola pirmā perioda beigās un otrā sākumā izvirzīja mājiniekus vadībā ar 2:0. Tie gan bija vienīgie Pekinas kluba vārti šajā mačā, turklāt neizšķirtu jau otrās trešdaļas ievadā panāca Pāvels Kuļikovs un Pāvels Padakins.

Savukārt noslēdzošajās 20 minūtēs "Ņeftehimik" guva vēl divus bezatbildes vārtus, uzvaru nesošo ripu 44.minūtē iemetot Mikaelam Ruohomā.

Rietumu konferences vadībā ar 32 punktiem 20 ir Maskavas CSKA, no kuras divus punktus atpaliek Sanktpēterburgas SKA, kas gan aizvadījusi par diviem mačiem mazāk. Tālāk ar 29 punktiem 18 cīņās ir vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētā Helsinku "Jokerit", bet sestā ar 20 punktiem 20 mačos ir "Spartak". Tikmēr "Vitjaz" un Rīgas "Dinamo" ar 19 punktiem noslēdz pirmo astoņnieku, bet desmitajā pozīcijā ar 15 punktiem 20 mačos ir uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Maskavas "Dinamo", kamēr 11.vietā ar 14 punktiem 20 cīņās ir aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Čerepovecas "Severstaļ".

Savukārt Austrumu konferencē Jekaterinburgas "Avtomobilist" ir 38 punkti 20 mačos, bet 30 punkti "Avangard" kontā. Tikmēr devītajā vietā ar 19 punktiem 19 dueļos ir "Kuņluņ Red Star".

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas - 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.