Hullumeelsed lõpuminutid panid Vapruse täbarasse seisu

Pärnu Vaprus vs Paide linnameeskond.
Pärnu Vaprus vs Paide linnameeskond. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Jalgpalli Eesti meistriliigas libises üheksandal kohal asuv FC Kuressaare Pärnu Vaprusest veel punkti võrra kaugemale. Pärnakad kaotasid lõpuminutite väravast 1:2 Paide linnameeskonnale ja saarlased võitlesid 91. minuti tabamusest Tallinna Kalevi vastu välja 3:3 viigi.

Pärnakad said Paide linnastaadionil külma duši juba 38. sekundil, kui Pärnu kaitsja Rasmus Ilves soovis väravavaht Richard Alandile palli tagasi sööta, ent kogenud vastaste tipuründaja Tarmo Neemelo sai jala vahele ja pall oli väravas.

Paidekad domineerisid, kuid järgmise värava lõid hoopis pärnakad: 28. minutil ei suutnud kodumeeskond karistuslöögijärgses olukorras palli klaarida ja esimesena oli jaol Reno Mark, kes viigistas seisu.

Vaprus, kes tänavu on Paidelt kaks viigipunkti napsanud, püsis tänagi tunnikese punktis kinni: 86. minutil oli neil suurepärane võimalus juhtimagi minna, kuid väravavahi eksimuse järel ei suutnud Tõnis Vihmoja kuuelt meetrilt palli tühja väravasse saata. Viimane sõna jäi hoopis Paidele, kes pärast Pärnu kuldset võimalust skooris ise. Taas oli täpne Neemelo, kes 87. minutil suunas palli meisterlikult Alandi selja taha.

Vapruse seisu liigatabelis tegi veel nirumaks Kuressaare, kes samal ajal mängis kodustaadionil Tallinna Kaleviga. Kuigi saarlased jäid 33. minutil Mario Pruuli punase kaardi tõttu vähemusse, suutsid nad üleminutite väravast välja võidelda 3:3 viigi.