Rahvuste liiga: Prantsusmaa alistas põnevuskohtumises Saksamaa, Makedoonia väravavahti kahtlustatakse kokkuleppemängus (1)

Antoine Griezmann tõusis Prantslaste kangelaseks
Antoine Griezmann tõusis Prantslaste kangelaseks Foto: Christophe Ena / AP

Euroopa Rahvuste liigas pakkusid tõelise põnevuslahingu Prantsusmaa ja Saksamaa. Mängu saatuse otsustas aga prantslaste ründestaar Antoine Griezmann. Lisaks sellele kohtumisele toimus veel ka teisigi põnevaid mänge.

A-divisjoni kohtumine Saksamaa ja Prantsusmaa vahel algas kohe vägagi intrigeerivalt. Presnel Kimpembe mängis kastis palli käega ja nii viis Toni Kroos Saksamaa 1:0 penaltist juhtima juba 14. minutil. Teisel poolajal sai hoo üles aga prantslaste päästeingel Antoine Griezmann, kes 62. minutil seisu viigistas ning seejärel 80. minutil penaltist Prantsusmaa juhtima viis. Mäng lõppeski Prantsusmaa 2:1 võiduga.

B-divisjonis kohtusid esimeses kohtumises omavahel Iirimaa ja Wales. Võrdne ja võitluslik mäng pakkus võimalusi mõlemale võistkonnale, kuid Harry Wilsoni värav aitas Walesi 1:0 võiduni. Teises kohtumises alistas Ukraina sama skooriga Tšehhi koondise.

C-divisjonis peeti täna kaks kohtumist. Norra koondis alistas 1:0 võidumängus Mohamed Elyounoussi väravast Bulgaaria. Sloveenia ja Küprose omavaheline kohtumine läks tõeliselt tuliseks – Küpros asus mängu juhtima, kuid jäi seejärel vähemusse ja Sloveenia suutis seisu viigistada. Mängu lõpus teenisid mõlema koondise mängijad veel ühe punase kaardi, aga üheksa mehega mängu lõpetanud Küpros suutis siiski võidelda välja 1:1 viigi.

Kõige madalamas ehk D-divisjonis peeti täna neli kohtumist. Läti kaotas koduväljakul 0:3 Gruusiale, Kasahstan võitis kindlalt 4:0 Andorrat. Gibraltar suutis üllatada teist korda järjest: kui vaid paar päeva tagasi alistati Armeenia, siis nüüd võideti 2:1 Lihensteini.

Samuti pakkus palju kõneainet D-divisjonis peetud Armeenia ja Makedoonia kohtumine, mille Armeenia 4:0 võitis. Nimelt käitus Makedoonia väravavaht kohtumise vältel ülimalt ebakindlalt, olles süüdi praktiliselt kõikides sisse lastud väravates. Nüüd kahtlustatakse Makedoonia väravavaht Stole Dimitrievskit kokkuleppemängus.