Ott Järvela repliik: 5 mõtet Prantsusmaa - Saksamaa vutimatšist

Ott Järvela
, sporditoimetuse juht
Prantsusmaa alistas 2:1 Saksamaa.
Prantsusmaa alistas 2:1 Saksamaa. Foto: BENOIT TESSIER / REUTERS /Scanpix

Jalgpalli Euroopa Rahvuste liiga teisipäevases keskses matšis alistas Prantsusmaa kodusel Stade de France'il kaotusseisust 2:1 Saksamaa.

Toni Kroos viis sakslased penaltist 14. minutil juhtima, aga 62. minutil Antoine Griezmann viigistas ja lõi 80. minutil penaltist võiduvärava. A-divisjoni esimese alagrupi tabeliseis: Prantsusmaa 7 punkti (3 mängust), Holland 3 (2), Saksamaa 1 (3). Mõned mõtted tänasest mängust:

1. Saksamaa reaktsioon laupäeval Amsterdamis Hollandilt saadud 0:3 kaotusele oli väga korralik I poolaeg, mille nad oleksid võinud avanenud võimalusi arvestades võita suuremalt kui 1:0.

2. Prantsusmaa näitas teisel poolajal maailmameistrikvaliteeti ehk suutis ebaõnnestunud esimese poolaja järel Saksamaa lusti lämmatada ning tõusis võidule, kui Antoine Griezmann lõi esmalt peaga oivalise 1:1 värava (briljantne pealöök!) ja siis penaltist 2:1.

3. Prantsusmaa kasuks määratud penalti oli pehme, ent arvan, et VAR poleks soovitanud peakohtunikul Milorad Mazicil seda üle vaadata. Küll aga on imelik vaadata nii tähtsaid mänge ilma VARita. MMi ja Hispaania, Itaalia, Saksamaa liiga tõttu tundub selle olemasolu juba suisa eelduslik.

4. Mida peaks Saksamaa jalgpalliliit tegema peatreeneri Joachim Löwiga? Suvel ei pääsetud MMil alagrupist edasi ja nüüd ollakse Rahvuste liigas silmitsi B-divisjoni langemisega. Kas jätkata Löwiga? Tänane esimene poolaeg oli igatpidi hea ning põhikoosseisus tehtud vahetused julged.

Saksamaa vajabki verevahetust ning nad on üks väheseid meeskondi, kel peaks olema võimalik teha seda valiksarja käigus ilma, et satuks ohtu finaalturniirile jõudmine. Võtmeküsimus on: kas Löw on sääraseks riski kätkevaks teguviisiks valmis?

5. Kõige õigem mees pälvima 2018. aasta Ballon d’Or auhinda on Antoine Griezmann.