Rooba koduklubi langes tiitlikaitsjana Meistrite liigas konkurentsist

Robert Rooba (vasakul) jäähoki Meistrite liiga 2017-18 hooaja finaalis.
Robert Rooba (vasakul) jäähoki Meistrite liiga 2017-18 hooaja finaalis. Foto: TT NEWS AGENCY/REUTERS

Robert Rooba koduklubi Jyväskyla JYP, kes eelmisel hooajal jäähoki Meistrite liiga võitis, langes sel aastal konkurentsist juba alagrupiturniiril.

Jäähoki Meistrite liigas on sarnaselt jalgpallile alagrupis neli võistkonda. Alagrupi võitja oli Tšehhi võistkond Plzen, kuid teise koha saatuse otsustas mäng JYP-i ja Šveitsi meeskonna Lugano vahel. Alagrupi viimane koht kuulus Slovakkia võistkonnale Banska Bystrica.

JYP ja Lugano pidasid maha võrdse kuid väravatevaese kohtumise. Esimese tabamuseni jõudis Lugano kolmanda kolmandiku 16. minutil. Seejärel hakkas Rooba koduklubi kõvasti survet avaldama ning mängu lõpus oli JYP kuue väljakumängijaga nelja Lugano mängija vastu, kuid ei suutnud väravat visata ja nii kaotati kohtumine 0:1.

JYP tegi mängu jooksul kokku koguni 41 pealeviset, kuid vaatamata sellele väravat visata ei suutnud. Robert Rooba tegi mängu jooksul kaasa 11. minutit ning sooritas selle ajaga kolm pealeviset.