7 seksiteemalist küsimust, millele naised tahavad vastust saada, kuid ei julge küsida

Dagmar Lamp
, Sõbranna.ee ja teemaveebide osakonna juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: stocksnap

Selgub, et üks naine kolmest tunneb ebamugavust, kui peab rääkima seksiteemadel. Samas on siiski palju küsimusi, mida me võib-olla seksist veel ei tea.

Scarlet Ladies on kokku kogunud naiste kõige põletavamad küsimused ning sekspert Kate Taylor aitab neile vastused leida.

Kas see on halb, kui ma seksi ajal kellestki teisest mõtlen?

Üldiselt on fantaseerimine ohutu, kuid kui su mõte läheb alati samale «kellelegi», siis küsi endalt, miks. On tal omadusi, mida pole su partneril?

Kas mu antibeebipillid või rasestumisvastased vahendid võivad olla põhjuseks, miks mul seksiisu pole?

Kondoomid tekitavad kuumas hetkes pausi. Emakasisesed vahendid võivad pikendada päevi ning seega seksid sa harvem. Hormoonvahendid ei lase ovuleerida, seega jääb ära kord kuus tekkiv naturaalne libiidotõus. Vahenditel võivad olla ka teised kõrvalmõjud, mis panevad sind end ebaihaldusväärsena tundma. Proovi erinevaid asju, kuni leiad selle, mis su kehale sobib.

Kui suur on keskmine peenis? Ja kas suurus tõesti loeb?

Keskmine peenis on 13-18 sentimeetrit, lõdvana tagasihoidlikumad 9 sentimeetrit. Su kõige tundlikumad alad on vagiina sissepääsu juures, mis tähendab, et lisapikkus ei garanteeri lisamõnu.

Kui kaua peaks seks kestma?

Statistiliselt kestab seks 19,5 minutit – 10 minutit eelmängu ja 9,5 minutit «päris» seksi. Seksterapeudid usuvad, et 13 minutit on optimaalne kestvus.

Kas see on märk halvast suhtest, kui ma ei taha seksi?

Kui sa ei tunne end parasjagu kiimasena, on su suhe tõenäoliselt korras. Sa võid olla stressis, väsinud või ei tunne end oma kehas mugavalt. Püüa meeles pidada, et seks on looduslik stressileevendaja, see aitab sul magada ning sa põletad ühe sessiooni jooksul 150 kalorit.

Aga kui sa tunned end vaid oma partneriga ebaseksikalt, siis püüa lahendada sind närivad probleemid, et rõõm saaks tagasi tulla.

Kas ma võin rasedana seksida?

Sa võid oma arstilt igaks juhuks üle küsida, aga üldiselt on raseduseaegne seks täiest normaalne. Naise jaoks võib see olla suisa üks kõige paremaid aegu seksimiseks, kuna suurenenud verevool genitaalides muudab orgasmi saavutamise kergemaks kui kunagi varem.

Kas on normaalne, et kuigi ma olen heteroseksuaalne, fantaseerin ma seksist mõlema soo esindajatega?

Selles pole midagi imelikku. Fantaseerimine annab sulle võimaluse oma seksuaalsust avastada. Paljud naised fantaseerivad naistest, ühe uuringu põhjal suisa 37 protsenti.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles