Nooruslik Inglismaa šokeeris ajaloolise tulemusega võõrsil Hispaaniat

Kristjan Jaak Kangur
Inglismaa jalgpallikoondis kohtub poolfinaalis Hollandiga.
Inglismaa jalgpallikoondis kohtub poolfinaalis Hollandiga. Foto: Miguel Morenatti / AP / Scanpix

Inglismaa jalgpallikoondis tõestas, et suvise MMi edu polnud juhus, alistades Rahvuste liiga A-divisjonis võõrsil 3:2 Hispaania. Avapoolajaga asuti Sevillas 3:0 juhtima ja võeti lõpuks võit.

Inglased realiseerisid esimesel poolajal suurepärase täpsusega kiirrünnakuid, kui 16. minutil avas skoori Raheem Sterling, 30. minutil kasvatas edu Marcus Rashford ja 38. minutil lõi koondise eest kolm aastat kuival olnud Sterling oma teise värava. Hispaania lootused tärkasid 58. minutil pärast äsja vahetusest väljakule tulnud Paco Alcaceri tabamust ja seitsmendal lisaminutil vähendas Sergio Ramose pealöök vahe minimaalseks, kuid enamat väljakuperemehed ei suutnud.

Viimati said inglased võõrsil Hispaaniast jagu 1987. aastal, kolme väravat ei olnud Hispaania koondis aga lasknud koduplatsil võistlusmängus endale seni lüüa mitte kellelgi. Lisaks tunnistati valikmängus esimest kaotust üle 15 aasta, 2003. aastal suutis Hispaaniast jagu saada Kreeka.

Inglismaa sõitis Sevillasse suure fänniarmee toel.
Inglismaa sõitis Sevillasse suure fänniarmee toel. Foto: CARL RECINE / Action Images via Reuters / Scanpix

Inglaste vastu vallati palli 73 protsenit mänguajast ja tehti koguni 23 pealelööki, kuid raamide vahele läks neist vaid viis. Nurgalööke teenis Hispaania 12, Inglismaa mitte ainsatki, kuid samas lõpetasid inglaste kolm raamidesse suunatud lööki kõik väravas.

Alagrupi liider on ikka Hispaania, kellel on kolmest mängust kuus punkti, Inglismaa on nelja punktiga teine. Kaks mängu pidanud Horvaatia on ühe punktiga kolmandal kohal.

Teises esmaspäevaõhtuses A-divisjoni mängus sai Šveits võõrsil 2:1 jagu Islandist, B-divisjonis oli Bosnia ja Hertsegoviina 2:0 parem Põhja-Iirimaast ning D-divisjonis tegid Valgevene ja Moldova väravateta viigi, Luksemburg alistas aga 3:0 San Marino.