Blogi: Kontaveit võitis põnevas kohtumises napilt noort venelannat (2)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: WU HONG / EPA / Scanpix

Nädalase vigastuspausi pidanud Anett Kontaveit (WTA 21.) alustas Moskva tenniseturniiri kohaliku tähe 17-aastase Anastassia Potapova (WTA 93.) vastu napi 2:6, 6:3, 7:5 võiduga.

Esimene sett algas Kontaveidi jaoks kohe väga positiivselt, kui servinguga alustanud Potapovalt õnnestus kohe kätte saada esimene murdegeim. Seejärel võitis Kontaveit ka oma servigeimi kuid siis tabas eestlannat tõeline madalseis ja nii loovutas ta kõik esimese seti ülejäänud geimid Potapovale. Venelanna võitis avaseti kindlalt 6:2.

Teine sett algas sealt, kust esimene lõppes – Potapova võitis esimese geimi punktigi Kontaveidile loovutamata, aga siis suutis eestlanna end kokku võtta ja teise seti jooksul kolm korda Poapova vastu murda, mis tõi Kontaveidile setivõidu skooriga 6:3.

Kolmandas setis suutis Potapova kohe alguses Kontaveidi servi murda. Seejärel mängiti võrdselt punkt punktis kuni seisul 3:4 suutis Kontaveit vastu murda ja seisu viigistada. Seejärel mängiti taas võrdset tennist, kuid Kontaveit suutis lõpuks oma kogemused maksma panna ja võita ülipingelises mängus viimase geimi 7:5, mis viib eestlanna edasi järgmisesse ringi.

«Üritasin väljakul iga punkti eest võidelda. See oli väga raske mäng, aga nüüd olen ma väga õnnelik, et lõpuks võitsin,» lausul Kontaveit pärast mängu väljakul antud intervjuus. «Nüüd tuleb korralikult taastuda. Loodetavasti suudan ka järgmises mängus samamoodi võidelda. Kuna hooaja lõpp on käes, on kõigil juba raske.»

Enne kohtumist:

Kohtumine toimub turniiri peaväljakul päeva kolmanda matšina. Kohtumised algavad seal Eesti aja järgi kell 11. Et meeste üksikmäng Laslo Djere ja Aljaz Bedene vahel kestis kolm tundi, võib arvata, et Kontaveit ja Potapova pääsevad väljakule alles kella 16 paiku.

Moskva turniirile vabapääsme teeninud Potapova on tänavu näidanud oivalist mängu ning jõudnud kahel WTA-turniiril, juulis Moskvas ja septembris Taškentis finaali. Võidurõõmu venelanna veel mekkinud pole.

Kontaveit ja Potapova pole omavahel varem kohtunud.