Valus: visketabavusega hädas olnud korvpallurid kaotasid Lätis koolipoistele

Pärnu Sadam.
Pärnu Sadam. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Kui eile näitasid Pärnu Sadama korvpallurid ilusat mängu ja alistasid kindlalt BK Liepāja 93:62, ei õnnestunud täna enam miski ja Läti Ülikooli meeskonnalt, kus vanimad mängijad on 22aastased, tuli vastu võtta 70:75 kaotus.

Kui Pärnule oli tänane matš Eesti-Läti ühisliigas viies, siis lõunanaabritele alles teine. Esimeses mängus pidid ülikooli poisid tunnistama valitseva Eesti meistri BC Kalev/Cramo 94:69 paremust.

Pärnakad alustasid matši nigelalt: viie minuti möödudes oli kirjas vaid üks punkt, vastastel 11. Pärast esimesest veerandaega näitas tabloo lätlaste 18:11 eduseisu. Sadam oli hädas visete tabamisega: 18 sooritusest tabas rõnga vaid neli.

Kuigi suvepealinlased vähendasid teise perioodi alguses vahe kiirelt kolme punktini, tegid lätlased taas 11:1 spurdi ja pääsesid 13 silmaga ette. Poolajapausile mindi kodumeeskonna 40:33 eduseisus.

Teisel poolajal olid punktid kasinad tulema: viie minuti järel oli perioodi seis 4:2 Pärnule. Kuigi pärnakad jõudsid mitmel korral lätlastest vaid korvi kaugusele, siis ette ei saadud ja otsustava veerandi eel säras tablool ülikooli 56:51 edu.

Viimasel perioodil vahe püsis, kuid kaks minutit enne mängu lõppu kõmmutas Pärnu uus leegionär Henri Wade-Chatman kolmese ja tõi Pärnu ühe korvi kaugusele: 62:65. Vahetult pärast leegionäri kolmest, tegid pärnakad kaks prohmakat, millest vastased teenisid neli lihtsat punkti. Wade-Chatman pani veel ühe kolmese (67:69), kuid taas ei saadud kaitses pidama.

22 sekundit enne matši lõppu tabas Arkadiy Mkrtychyan kaks vabaviset ja vahe oli vaid punkt (70:71). Järgnenud rünnakul said lätlased korvi, pärnakad kaotasid palli ja mäng oligi tehtud.

Pärnule osutus saatuslikuks vilets visketavabus: protsent kahestel oli 37 ja kolmestel 26. Lätlastel olid samad näitajad 55 ja 28.

Neli kolmest tabanud Wade-Chatmani arvele kogunes 22 punkti. Mkrtychyan lisas 16 ja Mihkel Kirves kümme silma. Kirves noppis ka 13 lauapalli.

Kui viimased kaks matši mängiti võõrsil, siis järgmine on kodusaalis. Kolmapäeval tuleb Pärnu spordihalli Tartu Ülikooli meeskond.