Lauavõitlust domineerinud Pärnu Sadam sai Lätis suure võidu

Merili Luuk
Heiko Rannula
Heiko Rannula Foto: Urmas Luik

Eesti-Läti korvpalliliigas on mängu käima saamas kahe kaotusega hooaega alustanud Pärnu Sadam (2-2), kes laupäeval oli kindlalt 93:62 üle lätlaste BK Liepajast (1-3).

Pärnu võitis kohtumise esimese, kolmanda ja neljanda veerandaja ning teisel poolajal oli mäng täielikult Eesti klubi ohjata. Pärnu oli lauavõitluses lätlastest üle koguni 55-22 ning resultatiivsete söötude arvestuses oldi paremad 21-5. Üheks võidu võtmeks oli ka Eesti klubi suurepärane tabavus kolmepunktijoone tagant, kui kaugviskeid saadi sisse 18-st 9 ehk täpselt pooled.

Drew Urquhart viskas pärnakate edukaimana 20 punkti ning hankis 6 lauapalli. Saimon Sutt lisas 17 silma ja 6 lauapalli ning oma esimese mängu teinud Pärnu viimasel täiendusel Henri Wade-Chatmanil kogunes kontosse 11 punkti.

BK Liepaja suurimateks punktitoojateks olid Justin Lamont Johnson 19 ning Roberts Krastinš 16 silmaga. Kahekohalise punktisummani jõudis ka 11 silma toonud Niks Jansons.

Pärnu Sadam sõidab juba homme ehk pühapäeval külla Läti Ülikooli (0-1) meeskonnale, kus üritatakse võitude-kaotuste saldo positiivseks.

TLÜ/Kalev alistas lõpuminutite trilleris Jurmalast 74:71. Eesti klubi edukaimaks tõusis 21 punkti visanud Damarcus Harrison, Taylor Stafford lisas 12 punkti.