Tühjad tribüünid ja tühjad väravad: Inglismaa viigistas Horvaatiaga, Lukaku tõi Belgiale võidu

Kristjan Jaak Kangur
Inglismaa koondises tegi debüüdi 18-aastane Jadon Sancho (vasakul). Kahjuks nägid seda koha peal väga vähesed silmapaarid. Foto: David Klein / Sportimage/PA Images / Scanpix

Rahvuste liigas olid võistlustules kolm MMi neljast poolfinalistist. Inglismaa ja Horvaatia tegid Rijekas 0:0 viigi, Belgia sai aga kodus 2:1 jagu Šveitsist.

Horvaatiale määratud karistuse tõttu mängiti MMi poolfinalistide kohtumine suletud uste taga. Inglismaal oli küll skoori tegemiseks võimalusi, kuid need läksid üksteise järel luhta, Eric Dier tabas posti ja Harry Kane latti. Kahe mängu järel juhib A-divisjoni 4. gruppi täisedu kuue punktiga Hispaania, nii Horvaatial kui ka Inglismaal on üks punkt.

Belgia asus Romelu Lukaku väravast kodus šveitslaste vastu juhtima 58. minutil, kuid 76. minutil Mario Gavranovic viigistas. Viimane sõna jäi siiski Lukakule, kes tõi belglastele 84. minutil võidu. Belglased juhivad 2. gruppi täiseduga, Šveitsil on kolm ja Islandil null punkti.

B-divisjonis sai Austria kodus 1:0 jagu Põhja-Iirimaast, värava lõi heas hoos olev Marko Arnautovic. Bosnia ja Hertsegoviinal on kuus, Austrial kolm ja Põhja-Iirimaal null punkti.

C-divisjonis alistas Eesti alagrupis Kreeka kodus Kostas Mitroglou väravast Ungari. Eestist jagu saanud Soomel on täisedu ehk üheksa punkti, Kreeka on kuue ja Ungari kolme punkti peal. Eestil on kolme mängu järel null punkti.

D-divisjonis sai Valgevene tänu Anton Saroka väravale kodus 1:0 jagu Luksemburgist, Moldova alistas aga 2:0 San Marino. Teises grupis on Valgevenel kolme mängu järel seitse, Luksemburgil kuus ja Moldoval neli punkti, San Marino on kaotanud kõik kolm mängu.