Motomehed kihutasid Rahvuste krossil

Joel Kukk
Kahekordne Euroopa meister Kevin Saar (nr 311) kihutas Taanis Rahvuste krossil Eesti meeskonnaga kaheksanda koha vääriliselt. Foto: Rauno Kais

Taanis Slagelses quadracer’ite Rahvuste krossil Eestit esindanud Pärnu motoklubi sportlased Kevin Saar ja Sten Jupaschevski ning Martin Adamson klubist Redmoto Racing said kolme sõidu kokkuvõttes kaheksanda koha.

Laupäevases kvalifikatsioonis suutis kahekordne Euroopa meister Saar USA ässa Thomas Browni järel välja sõita teise aja. Paraku pidid nii Adamson kui Jupaschevski katkestama tehniliste probleemide tõttu. Ebaõnnele vaatamata sai Eesti tiim 14. koha ja pääses pühapäeval finaali.

Esimeses A- ja B-grupi sõidus püsis Saar pool võistlust viiendal positsioonil, kuid möödumisel kunagisest Euroopa meistrist Edgars Mengelisest jäi ta soonde kinni ja kaotas palju kohti. Finišisse jõudis Saar 11. kohal ja kukkumise üle elanud Adamson tõi tiimile 22. koha punktid. Sõidu võitis argentiinlane Jose Guerra, teine oli ameeriklane Jeffrey Rastrelli ja kolmas poolakas Roman Gwiadza.

Järgmises B- ja C-grupi sõidus esindasid Eestit Jupaschevski ja Adamson. Paraku kadusid hästi alustanud Jupaschevski tsiklil esipidurid ja pärnakas lõpetas sõidu üheksandana. Teisest reast startinud Adamson jäi soonde kinni, kust väljasaamine võttis palju aega ja talle kuulus 24. koht. Esimesena tuiskas üle lõpujoone ameeriklane Chad Wienen, kannul kaasmaalane Rastrelli inglane Harry Walker.

Viimase C- ja A-grupi võidukihutamise stardist pääses Saar esimeste hulgas minema, kuid talle sõideti kurvis kohe sisse. Võistlejate rivi lõppu langenud Pärnu mees suutis küll ettepoole rühkida, aga pidi lõpuks leppima 19. kohaga.

Jupaschevski sõit möödus seevastu suuremate probleemideta ja talle kuulus 13. tulemus.

Rahvuste krossi võitsid ülekaalukalt ameeriklased kaheksa kohapunktiga, teiseks tuli Iirimaa 39 ja kolmandaks Holland 44 punktiga. Kaheksandana lõpetanud Eesti trio kogus 74 punkti.