Barcelona sai punase kaardi ja kaotas koduliigas punkte

Kris Ilves
Gerard Pique.
Gerard Pique. Foto: ALBERT GEA / REUTERS

Valitsev Hispaania jalgpallimeister Barcelona leppis koduväljakul Kataloonia derbimängus 2:2 viiki Gironaga.

Barcelona asus mängu Lionel Messi väravast juba 19. minutil juhtima, ent seejärel algas lagunemine. Barcelona pani 35. minutil keerulisse olukorda Clement Lenglet, kes teenis küünarnukilöögi eest otse punase kaardi.

Kusjuures Barcelona viimasest seitsmest punasest kaardist Hispaania kõrgliigas kolm (Daniel Alves 2015, Neymar 2017 ja Lenglet 2018) on andnud kohtunik Jesus Gil Manzano. Seekord vajas õigusemõistja videokohtunike abi.

Eelmisel hooajal kümnenda koha saavutanud Girona muukis Barcelona väravaluku lahti avapoolaja viimasel minutil, kui sihile jõudis Christian Stuani. See polnud aga kõik. Teist poolaega alustas selgelt paremini Girona, kes 51. minutil Stuani tabamusest kohtumist koguni juhtima asus.

Barcelona peatreener Ernesto Valverde proovis mängu päästa vahetustega, kui Arthuri ja Arturo Vidali asemele tulid väljakule Philippe Coutinho ja Ivan Rakitic. Barcelona päästeingliks kerkis aga hoopis Gerard Pique, kes palli 63. minutil Girona väravasse suunas. Rohkem väravaid ei löödud.

Nelja võidu kõrvale viigi esimese saanud Barcelona jätkab liigatabelis esikohal, kuid mitte enam täiseduga. Madridi Real on sarnaselt Barcelonale viie vooruga kogunud 13 punkti, kuid katalaanidel on parem väravate vahe. Girona on kaheksa silmaga kuuendal kohal.

Kõik pühapäevased mängud: Levante – Sevilla 2:6, Villarreal – Valencia 0:0, Betis – Athletic 2:2, Barcelona – Girona 2:2. Tabelitipp: Barcelona 13 punkti, Madridi Real 13 p, Alaves 10 p, Celta Vigo 8 p, Madridi Atletico 8 p, Girona 8 p.