Eestis populaarse sisekujunduselemendiga käib kaasas üks probleem

Anna-Liisa Mets
, Kodustiil.ee vastutav toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Vida Press

Eestis väga menuka tsemendist plaadiga, millest on võimalik kauneid mustreid luua, käib kaasas üks väga raskesti ületatav probleem: seda plaati on sisuliselt võimatu puhastada.

Kui tavalised keraamilised plaadid on pealt glasuuritud, mistõttu neid on väga lihtne puhastada, siis moodsa tsementplaadiga on lugu märksa keerulisem: see on poorne ja kui miski sinna peale läheb, imab plaat selle kohe endasse ning puhastamine on väga keeruline, vahendab portaal The Kitchn.

Plaatijad ütlevad ühest suust, et kui klient tellib, siis panevad nad selle plaadi seina või põrandale, aga nad hoiatavad kohe, et igasuguste edasiste probleemide eest nemad enam ei vastuta. 

Plaatija James Taylor sõnab, et talle jääb mõistetamatuks, miks selline plaat üldse massidesse jõudnud on või ülepea tootmisse pääses. Keeruliseks läheb selle plaadi puhul juba vuukimisega: ka vuugitäite imab plaat endasse, kui sa piisavalt kiiresti ei tegutse.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Granada Tile (@granadatile) on

Kuna töö on keeruline, võtavad plaatijad tsementplaatide paigaldamise eest ka rohkem raha.

Muidugi on võimalik tsementplaati pealt viimistleda, kuid Taylori sõnul ei aita see sisuliselt mitte midagi. «Olen ühe kliendi jaoks seda plaati viis korda katnud ja ikka võttis see kohe plekid sisse, kui midagi sinna ümber läks,» räägib ta.

Välimuselt on tsementplaadid muidugi kaunid, kuid olgem ausad: eemalt vaadates ei tee paljud meist vahet, kas tegu on tsementplaadi või poole odavama klassikalise portselanplaadiga. Kui vahet pole, milleks siis rohkem maksta ja hiljem närve kulutada?

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles