Arsenal pikendas uskumatut seeriat

Kris Ilves
Londoni Arsenali ründaja Pierre-Emerick Aubameyang ja Evertoni väravavaht Jordan Pickford. Foto: John Sibley / REUTERS

Londoni Arsenal teenis jalgpalli Inglismaa kõrgliigas kahe kaotuse kõrvale neljanda võidu, kui alistas koduväljakul 2:0 Evertoni.

Võõrustajad haarasid juhtohjad 56. minutil, kui sihile jõudis Alexandre Lacazette. Kolm minutit hiljem said väljakuperemehed kahe väravaga juhtima, kui kohtunikebrigaad ei märganud, et Pierre-Emerick Aubameyang oli Aaron Ramsey söödu ajal suluseisus. Ramsey andis mõlemale tabamusele resultatiivse söödu.

Järjekordse võiduga pikendas Arsenal üsna uskumatut seeriat: Inglismaa kõrgliigas jäädi koduväljakul viimati Evertonile alla 1996. aasta jaanuaris, kui meeskonda juhendas Bruce Rioch, mitte Arsene Wenger. Praegu töötab Arsenali peatreenerina Unai Emery. Lisaks sai Arsenal kirja hooaja esimese nullimängu.

Arsenal hoiab Inglismaa kõrgliigas 12 punktiga kuuendat kohta. Kuus silma vähem kogunud Everton paikneb 12. positsioonil. Tabelitipp: Liverpool 18 punkti, Manchester City 16 p, Londoni Chelsea 16 p, Watford 13 p, Tottenham Hotspur 12 p, Arsenal 12 p.