Tanel Leok võitis meistritiitli

Lõuna-Eesti Postimees
MX1 start: Harri Kullas (151), Erki Kahro (411), Tanel Leok (1).
MX1 start: Harri Kullas (151), Erki Kahro (411), Tanel Leok (1). Foto: Motostart Photography

Tihemetsas sõideti motokrossi Eesti meistrivõistluste selle aasta viimane etapp soolomootorratastele. Kuninglikus Monster Energy MX1 klassis võitis kolmandat aastat järjest tiitli Tanel Leok Võrumaalt.

Harri Kullas edestas kvalifikatsioonis paremuselt teise aja teinud Sõmerpalu motoklubi esindaja Tanel Leoki kiireimat ringiaega 0,2 sekundiga. Esimese sõidu stardi võitis küll Leoki tiimikaaslane lätlane Matiss Karro, kuid Kullas haaras avaringil peagi liidrikoha ning konkurentidega vahet kasvatades võttis kindla võidu. Leok tõusis sõidu alguses kohe teisele kohale ja sõitis end turvalise eduga Karro ees teiseks.

Teise sõidu stardi võitis avasõidu neljas mees Erki Kahro, kuid Kullas võttis taas avaringil liidrikoha enda valdusse, kadus püüdmatusse kaugusse ja võitis ka selle sõidu. Sõidu alguses viiendal kohal olnud Leok tõusis sõidu keskel teiseks ja sai ka sellest võidukihutamisest sama koha.

Kolmandale kohale heitlesid seejärel Kahro, avasõidu viies Priit Rätsep ja Karro. Rätsep üritas mitmel ringil Kahrost mööduda, kuid see ei õnnestunud. Hoopis Karro oli see, kes Rätsepast omakorda möödus ja proovis Kahrot kätte saada. See aga ei õnnestunud.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis seega finaaletapi Kullas (50 punkti), teine oli Leok (44) ja kolmas Kahro, kes kogus Karroga võrdselt 38 punkti. Eesti meistriks tuli aga Leok (207 punkti) Kahro (181) ja viiest etapist kolmel osalenud Kullase (150) ees.

MX2 klassis otsustasid etapivõidu ja meistritiitli saatuse Karel Kutsar ja Põlvamaal tegutsevat Kagu motoklubi esindav Andero Lusbo. Kui kvalifikatsioonis edestas Lusbo Kutsarit 0,028 sekundiga, siis võistlussõitudes oli parem Kutsar. Esimeses sõidus juhtis ta sõitu algusest lõpuni ning võitis selle kindlalt Lusbo ja Aigar Leoki (Sõmerpalu MK) ees. Teise sõidu alguses juhtis sõitu küll Lusbo, kuid mõne ringi möödudes sai Kutsar oma tahtmise ja võitis ka selle sõidu. Lusbo ületas lõpujoone taas kindlalt teisena ning Leokile kuulus kolmas koht.

Kutsar võitis seega finaaletapi Lusbo ja Leoki ees. Meistritiitli võitis Kutsar (219 p), hõbeda sai Lusbo (200), pronksi Leok (162).

MX2 klassiga koos rajal olnud MX125 klassis võidutses etapi mõlemas sõidus maksimumpunktid võtnud Jörgen-Matthias Talviku. Järgnesid kahe sõidu tulemusena lätlane Ralfs Edgars Ozolins ja Allar Pent (Sõmerpalu MK). Talviku (225 punkti) tuli ka Eesti meistriks, edestades Ozolinsi (201) ja Penti (162).

65cc esimese sõidu võitis kindlalt Richard Paat kvalifikatsiooni kiireima Gregor Kuuse ja meistrivõistluste kindla liidri Romeo Pikandi ees. Teise sõidu alguses Paat aga kukkus ja langes teise kümnesse ning Kuusk sai rahulikult kindla võidu võtta. Paat möödus lõpuks kõikidest ees sõitnud konkurentidest ja oli teine ning kolmandana ületas lõpujoone avasõidu neljas Mark Peterson Valga motoklubist.

Tänu teise sõidu tulemusele saavutas etapivõidu Kuusk, kes kogus Paadiga võrdselt 47 punkti ning kolmas oli Peterson (38). Eesti meistriks tuli aga teises sõidus katkestanud Pikand (164). Hõbeda sai Kuusk (153), kes edestas Paati napi kahe punktiga.

MX Veteran klassi finaaletapil võitis mõlemad sõidud Erki Kahro isa Valdu, teise koha sai sõidud 3. ja 2. kohal lõpetanud Tarmo Jaasi-Tamm Valga motoklubist K&K ja kolmanda venelane Mikhail Gudkov. Viimatinimetatu oli sõitudes 2. ja 3. Eesti meistritiitli võitis ülivõimsalt Jaasi-Tamm (180), kellele järgnesid Aivo Rabbi ja Allan Vierland.

Kohalikele karikatele võistelnud MX Hobi klassi esikolmiku moodustasid päeva lõpuks Sander Luik, Tanel Turro ja Mikk Erm (Kagu MK).