Türgi karukoopas eurodebüüdi teinud Tamm: vile võttis pea kumisema küll

Kristjan Jaak Kangur
Sarpsborg pidi Euroopa liigas tunnistama Besiktase paremust. Joonas Tamm (paremal). Foto: BULENT KILIC / AFP / Scanpix

Eesti koondise keskkaitsja (ja vajadusel ka kesktormaja) Joonas Tamm sai Euroopa liiga tuleristsed karukoopas, Istanbuli Besiktase üle 40 000 pealtvaataja mahutaval Kotkapesa staadionil.

«Päris vägev kogemus!» iseloomustas Postimehega rääkinud Tamm möllu Kartal Yuvasi nimelisel staadionil, kus tema tööandja Sarpsborg hoidis kuulsat Besiktast avapoolajal nulli peal, ent pidi lõpuks ikkagi leppima 1:3 kaotusega.

Tamme sõnul on ta midagi ligilähedast senise karjääri jooksul kogenud vaid koondisega Bosnia ja Hertsegoviina vastu astudes, ent tolles kohtumises jälgis ta tribüünimelu varumeeste pingilt. Tõsi, Kotkapesas oli eile õhtul «vaid» 25 000 pealtvaatajat, ent lärmi tehti sellest hoolimata mõnuga. «Mängu ajal ei pannud tähele, aga kõige keerulisemad hetked olid just nurgalöökide ajal või teistes olukordades, kus pall seisis. Siis võttis vile küll pea kumisema!» kirjeldas Tamm.

Mängu otsustas tema sõnul ära poolajapausil vahetusest sekkunud hollandlane, Amsterdami Ajaxis, Liverpoolis ning Saksamaa ja Hispaania kõrgliigas mänginud Ryan Babel. «Ta tuli ja hakkas äärel mehi üks-ühele ette võtma. Esimesel poolajal suutsime sellised olukorrad kaitses kinni panna, tema vastu enam mitte. Kohe näha, et klassiga mees,» iseloomustas Tamm eelmisel hooajal Türgi kõrgliigas 13 väravat paugutanud Babelit, kes avas ka 51. minutil skoori.

Tammel endal kolmest väravast üheski süüd polnud ning enda esitusega jäi ta suures plaanis rahule. «Kaitses ei oska endale midagi ette heita, aga rünnakul võinuks ehk mõnda palli paremini rünnata, veidi teravam olla,» leidis ta.

Besiktas on I-alagrupi selge soosik ehk raskeim mäng peaks Sarpsborgil nüüd selja taga olema. Kaks järgmist kohtumist peetakse oktoobris kodus Genki ja Malmöga ning seal tuleb Tamme sõnul kindlasti punktiarve avada. «Suutsime ka Besiktase vastu väga häid võimalusi tekitada, aga kui tahame sel tasemel võita, peame need ära lööma. Vastastel oli neli-viis sama head võimalust ja neist kolm lõppesid väravaga,» tõdes Tamm.