Euroopa liiga esimesed mängud üllatusi endaga kaasa ei toonud

Danny Welbeck tegi skoori ja Arsenal võttis 4:2 võidu.
Danny Welbeck tegi skoori ja Arsenal võttis 4:2 võidu. Foto: PETER CZIBORRA / REUTERS

Euroopa liigas said peetud esimesed mängud, mis endaga suuri üllatusi kaasa ei toonud.

A-alagrupis alistas Leverkuseni Bayer 3:2 Ludogoretsi ja Krasnodat 1:0 Akisaspori. B-algrupis pidasid põneva lahingu maha Celtic ja Rosenborg, kuid sel korral jäi 1:0 peale Celtic, kes mängu 87. minuti Criffithsi väravast võitis.

B-alagrupi teises kohtumises pidasid tulise lahingu maha Leipzig ja Salzburg. Salzburgi meeskond võitis kohtumise küll lõpuks 3:2, kuid mängu käigus suutsid nad korraks maha mängida üpris kindla 2:0 eduseisu. Salzburgi võiduvõrava lõi Gulbrandsen 89. minutil.

C-alagrupis mängisid 1:1 viiki FC Copenhagen ning Peterburi Zenit, teises kohtumises kaotas Bordeaux 0:1 Slavia Prague'le. D-alagrupis kaotas Fenerbahce 1:4 Zagrebi Dinamole, Spartak Trnava võitis 1:0 RSC Anderlechti.

E-alagrupis võtsid favoriidid oma – Arsenal võitis 4:2 Vorskla Poltavat. Arsenali poolt tegid skoori Mesut Özil, Danny Welbeck ning kahel korral Pierre-Emerick Aubameyang.Teises kohtumises alistas Lissaboni Sporting 2:0 FK Qarabagi.

F-aalgrupis võitis AC Milan napilt 1:0 Luksemburgi meeskonda Dedelanget. Olympiacos ja Real Betis leppisid 0:0 viigiga. G-alagrupis leppisid võitluslikus mängus 2:2 viigiga Villareal ja Rangers, samas kui Rapid Vienna võitis 2:0 Moskva Spartakut.

H-alagrupis juhtus ehk päeva suurim üllatus, kui Marseille kaotas 1:2 Frankfurti Eintrachtile, kes lõpetas mängu vähemuses. Lazio võttis aga 2:1 võidu Limassoli Apolloni üle. I-alagrupis kaotas Joonas Tamme koduklubi Sarpsborg 1:3 Besiktasele ja KRC Genk võitis 2:0 Malmö FF-i.