Käsipallimeeskond võttis kodus vastu kibeda kaotuse

Madis Luik
Viljandi HC pidi kodusaalis tunnistama Aruküla/Audentese võitu.
Viljandi HC pidi kodusaalis tunnistama Aruküla/Audentese võitu. Foto: Elmo Riig

Eesti käsipallimeistrivõistluste meistriliigas peeti kolmapäeval kaks vägagi tasavägist kohtumist. Viljandi spordihoones alistas Aruküla/Audentese meeskond 26:25 mulluse pronksmedalisti Viljandi HC. HC Kehra / Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti tegid samal ajal Kehras võitlusliku 26:26 viigi.

Viljandis peetud kohtumises said külalised kiire algedu ning üllatuslikult ei lubanud nad enam võõrustajaid avapoolajal kordagi juhtima. Parimal juhul oli arukülalaste edu 13:10 ning vaheajale mindi harjumaalaste 14:12 eduseisus.

Juba avapoolajal heas hoos olnud külalismeeskonna ründekahurid Rauno Kopli ja Karl Martin Kiis kasvatasid teise pooltunni algul külaliste edu veelgi. 49. minutil juhtisid nad pärast Kopli tabamust viie väravaga. Viljandi alustas lõpuspurti ja kaks minutit enne lõppu tulid Andrei Hapali kahe järjestikuse õnnestumise järel tabloole numbrid 24:25. Seejärel oli aga taas täpne Rauno Kopli ja viljandlase Simon Drõgini värav tegi kohtumise lõpptulemuseks 25:26.

Mullu terve hooajaga vaid kaks võitu kogunud Aruküla/Audentes avas meistriliiga teises voorus oma võidukonto viljandlaste kodusaalis. Karl Martin Kiis viskas võitjate poolelt seitse ja Rauno Kopli kuus väravat. Viljandi HC koosseisus kandsid väravaviskamisel põhiraskust Valgevene võõrleegionärid – Andrei Hapal tabas kaheksa ja Sergei Rodjukov seitse korda. Meeskonna kapten Kristjan Koovit ja 15-aastane Oliver Ruut viskasid kolm väravat.

Viljandi HC järgmine vastane koduses meistriliigas on Põlva Serviti, kellega meie käsipallurid kohtuvad Põlvas 26. septembril.