Manchester City väravavaht andis ajaloolise resultatiivse söödu

Kris Ilves
Manchester City väravavaht Ederson Moraes.
Manchester City väravavaht Ederson Moraes. Foto: Tim Goode / EMPICS Sport

Inglismaa jalgpalli valitsev meistermeeskond Manchester City jätkas hooaega võiduga, kui koduväljakul saadi 6:1 jagu Huddersfield Townist.

Manchesteri Caity pani paremuse maksma juba avapoolaja keskpaigas: Sergio Agüero viis sinisärgid 25. minutil juhtima, Gabriel Jesus suurendas kuus minutit hiljem eduseisu kaheväravaliseks ja 35. minutil sahistas uuesti võrku Agüero.

Kusjuures Agüero esimesele väravale andis resultatiivse söödu väravavaht Ederson Moraes. Tegu oli ajaloolise sööduga, sest kunagi varem polnud Inglismaa kõrgliigas ükski Manchester City puurilukk sellise tembuga hakkama saanud.

Jon Stankovic vähendas kaks minutit enne poolajavilet Huddersfieldi kaotusseisu, kuid teise poolaja kolmandal minutil viis David Silva oma koduklubi uuesti kolme väravaga juhtima. Agüero vormistas 75. minutil kübaratriki, kuid mitte lõppseisu, sest 84. minutil sai omavärava kirja Terence Kongolo.

Seega jätkab Pep Guardiola juhendatav Manchester City hooaega täiseduga: kahe mänguga on teenitud maksimaalsed kuus punkti. City väravavate vahe on pärast teist mängu koguni 8:1.

Teises samal ajal toimunud mängus teenis võidu 3:1 (3. Andre Gray, 48. Troy Deeney, 51. Will Hughes – 6. James Tarkowski) võidu Watford, kes alistas võõral väljakul Burnley.