Otsustuskorras sündinud Weekend

Andri Arula
, ettevõtja (Reformierakond)
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Karikatuur. Weekend
Karikatuur. Weekend Foto: Andres G. Adamson

Vahetult enne ja pärast taasiseseisvumistki tunti Eesti suvepealinna peamiselt suveürituste kaudu. Oli olemas Jazz Fiesta, Baltoscandal, olid Watergate, Oistrahhi festival ja paljud muud üritused, mida toetasid linn ja initsiatiivikad pärnakad. Hiljem lisandusid Mark Soosaare ettevõtmised. Suve jooksul leidsid Pärnus tegevust kõige mitmekülgsemate huvidega inimesed. Telereklaamide järgi võib praegu mõjukaimaks suveürituseks nimetada Weekend Festivali.

Augustiunetus, Järvide ettevõtmised ja palju muudki on mingil kummalisel põhjusel jäänud uudisekünnise taha. Ja tegelikult pole selles midagi üllatavat. Käesoleva aasta 16. märtsil teavitas uudisteagentuur BNS, et ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) toetab Weekend Festival Baltic OÜd välisturundusel 65 000 euroga.

Uurisin, kuidas toetab Weekend Festivali Pärnu linn. Esitatud teabenõudele sain vastuse kunagiselt EASi töötajalt ja praeguselt abilinnapealt Rainer Aavikult, kes teatas, et linnavalitsus annab otsustuskorras erafirma käsutusse objektid, mille pindala näeb arvudes välja selline: 13 900, 11 190, 17 000, 42 247, 20 360, 9305, 10 073, 14 134, 2635, 1321, 3246 ruutmeetrit. Kokku andis linn eraettevõttele otsustuskorras tasuta kasutada 14,54 hektarit magusat rannaala. Tasu ei saa linn sellegi eest, et Weekendi järelpeo telk jääb erandkorras avatuks kella viieni hommikul. Kõik see peaks nagu teenima pärnakate ja linnas tegutsevate ettevõtjate huve. Kas ikka teenib?

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles