Eesti sprotitootja vähendas poliitiliste riskide tõttu eksporti Venemaale

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sprotid suitsutusahjus.
Sprotid suitsutusahjus. Foto: Caro / Seeberg / Caro / Seeberg

DGM Shipping AS, millelt Venemaa veterinaaramet eemaldas mullu detsembris kalatoodete impordikeelu, on poliitiliste riskide tõttu siiski vähendanud eksporti Venemaale. Praegu viib ettevõte sinna 25 protsenti oma eksporditoodangust.

"Ettevõte ei saada praegu väga palju oma tooteid Venemaale, vaid töötab pigem teiste turgudega," ütles DGM-i turundusdirektor Aljona Protassova BNS-ile. Tema sõnul on ettevõte praegu ennekõike keskendumas Skandinaavia turule. "Skandinaavia turg on meie jaoks väga oluline, kuna seal on poliitilisi riske vähem," märkis ta.

Protassova sõnul on ettevõte ekspordimahtu Venemaale vähendanud vaid poliitiliste riskide pärast. "Kasulikum on teha reklaami, degustatsioone ja koostada strateegiat Euroopa Liidu riikides, kus valuutakursid ja poliitiline olukord on stabiilsem," lisas ta.

Ettevõttel on tänavu plaanis eksporditavast toodangust 25 protsenti viia Venemaa turule, 45 protsenti Skandinaavia turule ja 30 protsenti teistele turgudele. Tänavu veebruaris moodustas eksport Venemaale veel 40 protsenti ettevõtte poolt eksporditavast toodangust.

Venemaa veterinaaramet Rosselhoznadzor eemaldas detsembris Eesti ja Läti sprottide impordikeelu kahelt ettevõttelt, DGM Shipping AS-ilt ja SIA Karavelalt.

"Ülejäänud ettevõtetele kehtivate impordikeeldude võimalik eemaldamine tuleb kõne alla siis, kui Eesti ja Läti vastavad institutsioonid on esitatud piisavad tõendid, et tuvastatud rikkumised on kõrvaldatud," ütles Rosselhoznadzori pressiesindaja toona.

Rosselhoznadzor keelas 2015. aasta suvel kalatoodete impordi Eestist ja Lätist, viidates veterinaar- ja ohutusnõuete rikkumistele.

DGM Shipping jäi 2017. aastal 2,4 miljoni euro suuruse käibe juures 183 000 euroga kahjumisse. Ettevõte püüab ja töötleb aastas ligi 5000 tonni kala. DGM Shipping kasutab oma toodete müügiks muu hulgas ka kaubamärke Epinell ja Briis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles