Kergejõustikuklubi ViKe mitmevõistlejad võitsid kodustaadionil medaleid

Merly Raudla
Gregor Pilt (keskel) võitis kuldmedali ja Roman Litvinov oli kolmas.
Gregor Pilt (keskel) võitis kuldmedali ja Roman Litvinov oli kolmas. Foto: Marko Mumm

Rakvere staadionil toimunud EV 100 Eesti meistrivõistlustel mitmevõistluses on selgunud nooremate vanuseklasside võitjad. Saagita ei jäänud ka kergejõustikuklubi ViKe noored.

U14 poistest tuli hõbemedalile Aivar Ellam, kes kogus 6470 punkti. Kuulitõukes oli Ellami 10.56 vanuseklassi parim tulemus. Kõrgushüppeski (1.73) ei olnud konkurentidest talle vastast. Ellam tegi 100 m jooksus (12,65) ja kaugushüppes (5.48) teise tulemuse. Kolmandale tabelireale asetus ta odaviskes (31.33) ja 80 m tõkkejooksus (12,11). Ketast heitis noormees 28,75 meetrit ning pälvis sellega neljanda koha. Teivashüppes õnnestus Aivar Ellamil üle saada kõrgusest 2.28 ning sellest piisas, et saavutada 10. koht. 1000 m jooksus ületas noormees 10 konkurendi järel finišijoone ajaga 3.48,33.

U16 vanuseklassi tüdrukute konkurentsis jõudis pjedestaali teisele astmele Kaireen Penek 4313 punktiga. 200 m jooksus (27,27) tegi neiu parima tulemuse. Kaugushüppes (5.56) oli Penek konkurentidest mäekõrguselt üle. Kuulitõuke 10.96 asetas Peneki oma vanuseklassi arvestuses teisele kohale. 100 m tõkkejooksus (15,81) oli ta samuti teine. Kõrgushüppes alistas piiga neljandana kõrguse 1.58. Oda lennutas ta seitsme konkurendi järel 27,77 meetri kaugusele. Viimasel alal, 800 m jooksus ületas Penek finišjoone ajaga 2.53,25 ning oli kaheksas. Kokku tegi neiu neli isiklikku rekordit (kaugushüppes, kõrgushüppes, kuulitõukes ja 200 m jooksus) ja jäi tulemusega väga rahule. Vaid odavise ei õnnestunud nii hästi, kui ta oli lootnud.