Eesti U20 koondis suutis raskest seisust välja tulles Hollandit võita

Märt Rosenthal
Märt Rosenthal Foto: Tairo Lutter / Postimees

Noormeeste U20 B-divisjoni turniiri lohutusringis mängitakse kohtadele 13.-16.  Eesti koondis kohtus täna Hollandiga ning oli suurelt taga ent suutis lõpuks siiski mängu võita 56:54.

Eile oli Eesti küllalt tujutus mängus jäänud alla Valgevenele 53:66 ning tänagi tundus meeskonda valdavat samasugune letargia, seda vähemalt 25 minutit. Ometi, lõpuks suudeti jalad kõhu alt välja võtta ning mitte just taktikaliselt väga tugeva Hollandi vastu napp 56:54 võit võtta.

Esimene veerandaeg kaotati 10:16 ja teine koguni 3:10. Nii tuldi kolmandat veerandaega mängima 13:26 koatusseisust. Teisel poolajal tuli platsile hoopis teistsuguse suhtumisega Eesti koondis ning enne viimast veerandaega oli vahe minimaale 41:43.

Viimase veerandi neli esimest minutiga andis Eesti taas kaheksa vastuseta punkti Hollandile ning nii kasvas kaotus taas kümne punkti peale. Mängu lõpp oli mõlema meeskonna poolt küllaltki rabe, kuid vajalikud punktid suutsid Eesti koondise noormehed sisse visata.

Minut enne lõppu oli Eesti koondis taga 49:53, kuid siis tabas Märt Rosenthal kolmese ja vahe oli taas ühe punkti peal. Põnevas lõpuheitluses suutsid eestlaste poolt ülivajalikud punktid tuua Tom Kaldre ning Gregor Ilves. Vaatamata hollandlaste üritustele viimastel hetkedel suutis Eesti mängu 56:54 võita.

Märt Rosenthal kogus meeskonna parimana 17 punkti, Gregor Ilves lisas 11 punkti  ja Tormi Niits 9 punkti. Homme on Eestil ees viimane EM-mäng, kohtadele 13.-14. Gruusiaga.