U20 käsipallikoondus alustas EM-i ilusa võiduga Soome üle

Lõuna-Eesti Postimees
Ilusas võidumängus Soome üle säras Eesti koondise väravasuul Armis Priskus, kes pärjati ka kohtumise parimaks mängijaks. Foto: European Handball Federation

Makedoonias algas reedel kuni 20-aastaste noormeeste Euroopa käsipalli meistrivõistluste teise divisjoni turniir, kus Eesti koondis oli avamängus Skopjes 32:21 (13:8) üle Soomest. Laupäeval astub Eestile vastu A-alagrupi eeldatav soosik Valgevene, kes avapäeval sai kümne väravaga jagu Kreekast.

Mõlemad ülelahenaabrid alustasid mõõduvõttu aktiivse kaitsega, kuid Eesti sai rünnaku paremini käima. Mängiti distsiplineeritult ja rahulikult ning leiti vajalikud viskekohad. Seitsmendaks minutiks tegi Sander Sarapuu kiirrünnak seisuks 5:2 ning pärast Armis Priskuse mitut head tõrjet, kasvatasid Markus Viitkar ja Otto Karl Kont edu juba viieväravaliseks.

Soomlasi hoiti seitse minutit kuival ja 17. minutil tõi veel üks Sarapuu kiirrünnak tabloole numbrid 10:4. Edu võinuks suuremgi olla, kuid liiga tihti patustati pallikaotustega. Samas olid Soomelgi omad võimalused, aga avapoolajaga kümmekond tõrjet kogunud Priskus ja neljal korral posti tabanud visked ei lubanud vastaseid lähemale kui neli väravat tulla. Rünnakule hästi sekkunud Alfred Timmo värav viis Eesti vaheajale 13:8 eduseisus.

Soome tuli riietusruumist võitlushimulisena ja vähendas vahe korraks kolmele väravale. Põhjanaabrite agressiivsus sai aga karistatud mitme eemaldamisega ning Sarapuu, Priskuse ja Tõnis Kase vedamisel hakkas vahe kärisema – Eesti tegi kümne minutiga 9:1 vahespurdi! 46. minutiks juhiti pärast Sarapuu tabamust 23:12 ja mäng oli põhimõtteliselt tehtud.

Peatreener Kalmer Musting andis mänguaega kõigile palluritele ja ehkki vahepeal lubati Soomel visata neli vastuseta väravat, saadi kindel 32:21 võit. Korraldajate poolt pärjati kohtumise parima mängijana Priskus – HC Tallinna puurilukk tegi 17 tõrjet ning lisaks viskas kaks väravatki!

Meie koondise resultatiivseimana sai Sarapuu kirja 11 väravat. Kase ja Timmo tabasid neli, Kont, Priskus, Viitkar ja Vahur Oolup kaks korda ning Ülljo Pihus, Mathias Rebane, Markel Veiko, Kert Liinat ja Markus Oliver Mädo lisasid ühe värava. Eesti asus avapäeva järel tänu paremale väravate vahele A-alagrupi liidriks. Teistes mängudes alistas Valgevene 34:24 (14:10) Kreeka ja Leedu põnevas lahingus 26:24 (12:13) Fääri saared.

"Isegi ootamatult lihtsalt tuli, eeldasime palju kõvemat vastupanu soomlastelt," tunnistas Musting mängujärgselt. "Olime kohe mängus sees ja teadlikult otsisime rünnakul lahendusi rahulikult, et mitte rabistada. Täna kerkisid esile mõnes mõttes isegi üllatavad sangarid Priskuse ja Sarapuu näol. Armis tegi ikka supertõrjeid ja pisike Sander võttis julgelt viskeid tagaliinistki."

Peatreeneril jätkus kiidusõnu kogu meeskonnale, lisaks kahele mainitule tõi ta eraldi välja Viitkari ja Kase panuse, vastavalt kaitses ja rünnakul. "Ettevalmistus läks hästi ning selline võit lisab enesekindlust ja tõstab tuju. Hea start, aga nägime järgmiseid vastaseidki täna ja lihtsamaks kindlasti ei lähe. Võtame mäng-mängult ja vaatame mis tuleb," sõnas Musting.