Visketabavusega hädas olnud U18 korvpallikoondis kaotas Leedule

Hendrik Eelmäe (palliga).
Hendrik Eelmäe (palliga). Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti U18 korvpallikoondis lõpetas Lätis Ventspilsis peetud Balti matši ühe võidu ja kahe kaotusega. Viimasel võistluspäeval jäädi hoolimata tugevast teisest poolajast alla Leedule 74:81 (36:54).

Leedu alustas kohtumist paremini ja esimene veerandaeg võideti 28:13. Teisel veerandajal oli mäng tasavägisem ja poolajale läks Eesti 36:54 kaotusseisus. Vahe aga oli paisunud liiga suureks, Eesti lähemale astuda ei suutnud. 16 pallikaotust oli kindlasti üks peamisi põhjusi, mis seda takistas. Eesti polnud tabanud ka ühtegi kaugvisest seitsmest, mis on olnud siiani selle koondise üks relvi. Henri Drellil oli ainsana kirjas üle nelja silma – 11 punkti.

Viimasele neljandajale mindi vastu Leedu 19-punktilises eduseisus, kuid nagu ka eile Hispaania vastu, võideldi vapralt lõpuni. Järgmise kümne minuti jooksul kaotusseis aina vähenes ja neljas veerandaeg kuuluski Eestile 24:12, ent kogu mäng siiski Leedule.

Drell kogus Eesti parimana 20 punkti ja 3 vaheltlõiget. Mikk Jurkatamm viskas 12, Mark-Andreas Jaakson 11 ning Erki Kuhi kuus ja Artur Konontšuk kuus silma. Parim pluss-miinus näitaja (+16) oli aga Hendrik Eelmäel.

Eesti saldoks jäi Balti matšil võit ja kaks kaotust. Avamängus alistati Läti 77:69, seejärel tuli aga tunnistada Hispaania 86:70 paremust. Eilses naabrite lahingus alistas Läti alistas mõnevõrra üllatuslikult Leedu 73:56.

27. juulil algavad B-divisjoni Euroopa meistrivõistlused Makedoonias Skopjes, kus Eesti alagrupikaaslasteks on Gruusia, Aserbaidžaan, Belgia, Ungari ja Austria.