Viljandimaa huvikoolid said ligi 7260 eurot toetust  

Madis Luik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandi huvikool sai tantsusaali uute õppevahendite soetamise tarvis 2613 eurot.
Viljandi huvikool sai tantsusaali uute õppevahendite soetamise tarvis 2613 eurot. Foto: Marko Saarm

Eesti noorsootöö keskuse (ENTK) korraldatud "Varaait vol 14" projektikonkursiga said kuus huviharidus- ja huvitegevusprojekti toetust kokku 7260 eurot, et soetada huvikoolidele vajalikke seadmeid ja õppevahendeid ning arendada õppemeetodeid.

Viljandimaal toetatud projektid

• Sakala keskusele ja Viljandi avatud noortetuba, «Muusika salvestamise võimaluse loomine noorteka bändiruumi» – 1548 eurot
• Tarvastu avatud noortekeskus, «Tarvastu helisema» – 799 eurot
• Viljandi huvikool, «Viljandi huvikooli tantsusaali uute õppevahendite soetamine» – 2613 eurot
• Viljandi kunstikool, «Videokursus Viljandi avatud noortetoas» – 991 eurot
• Viljandi kunstikool, «Keraamikasuuna edendamine kunstikooli ringides» – 310 eurot
• Viljandi spordikool, «Inventari soetamine» – 1000 eurot
Allikas: Eesti noorsootöö keskus

Keskus andis teada, et toetuse abiga viiakse tänavu Viljandimaal ellu mitu põnevat projekti. Toetust said Sakala keskus ja Viljandi avatud noortetuba, Tarvastu avatud noortekeskus ning Viljandi huvikool, kunstikool ja spordikool.

Komisjoni poolt sai kõrgeima hinnangu Tarvastu avatud noortekeskuse projekt «Tarvastu helisema», mis toob piirkonda tänapäevase muusikasalvestamise võimaluse. Uus helitehnoloogia võimaldab noortel muusikutel oma esinemisi kuulata ja koos õpetajaga analüüsida ning jõuda oma loominguga mujal elavate inimesteni. Helitehnoloogiat hakkavad kasutama ka helitehnoloogia ringis osalejad ja noortebändid.

Eesti noorsootöö keskuse peaekspert Agne Adler lausus, et sel aastal läbis projektikonkurss mitu olulist uuendust, mille võtavad kokku sõnad «koostöö», «terviklikkus» ja «uuenduslikkus». Adler lisas, et seekord sai esitada üksnes koostöös elluviidavaid projekte. See tulenes konkursi eesmärgist arendada noorsootööteenuseid noorsootööasutuste vahelise koostöö edendamise kaudu.

Projektikonkursiga tahetakse luua noortele rohkem valikuid oma loome- ja arengupotentsiaali avamiseks. Tähtajaks laekus tänavu kogu Eestist 113 projektitaotlust kogusummas ligi 420 000 eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles