Kris Ilves

Tallinna Levadia jalgpalliklubi eurohooaeg piirdus Euroopa liiga esimese eelringiga, kus jäädi kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 1:3 alla Iirimaa klubile Dundalk.

Kui eelmisel neljapäeval Kadrioru staadionil peetud avamängus tunnistasid Levadia pallurid 12-kordse Iirimaa meistri 2:0 paremust, siis nädal hiljem kordusmängus Iirimaal sai Eesti klubi «silma pähe». Levadia ründaja Roman Debelko säras mõned minutid enne poolajavilet väravaga, kuid Patrick Hobani ja Michael Duffy tabamused vastavalt 31. ja 33. minutil jätsid võidu väljakuperemeestele.

Seega jäid kõik kolm Eesti klubi (Levadia, Nõmme Kalju ja Narva Trans) pidama Euroopa liiga esimesse eelringi.

Tallinna Flora kaotas Meistrite liiga esimeses eelringis kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 2:7 Iisraeli klubile Be’er Sheva Hapoel ning jätkab mänge Euroopa liiga teises eelringis, kus kohtub Küprose kõigi aegade edukaima klubi, 27-kordse riigi meistri Nikosia APOELiga.

Euroopa liigas hoiavad eestlaste lootusi üleval veel ründaja Kaimar Saag ja keskkaitsja Joonas Tamm, kelle koduklubid jõudsid teise eelringi. Saagi leivaisa Torshavni B36 (Fääri saared) alistas kahe mängu kokkuvõttes Podgorica Titogradi (Montenegro). Saag hiilgas korduskohtumises värava ja resultatiivse sööduga. Tamme tööandja Sarpsborg (Norra) purustas aga Vestmannaeyjari (Island) koguni 6:0.

Saag ja B36 kohtuvad järgmises ringis Türgi suurklubi Istanbuli Besiktasega, kus mängivad tuntumatest mängijatest sellised staarid, nagu näiteks Portugali koondislased Pepe ja Ricardo Quaresma ning Hollandi välejalg Jermain Lens, Tamm ja Sarpsborg lähevad vastamisi möödunud hooajal Šveitsi meistriliiga viiendana lõpetanud St. Galleniga.

Konkurentsist langesid aga Ats Purje (Kuopio Palloseura, Soome) ning Henri Anieri ja Artjom Dmitrijevi (mõlemad Lahti, Soome) koduklubid. KuPS jäi üldskooriga 1:2 alla Kopenhaagenile (Taani) ja Lahti tunnistas Hafnarfjorduri (Island) 3:0 paremust.

Omapärane intsident leidis aset aga Eesti kodakondse mängija Bogdan Vaštšuki koduklubi Riia (Läti) Euroopa liiga kordusmängus. Avamängu Sofia CSKA (Bulgaaria) vastu 0:1 kaotanud Riia suutis korduskohtumise lisaajale viia, ent kaotas penaltiseerias. Vaštšuk teenis pärast mängu tekkinud rüseluses punase kaardi.