Madis Luik

Pikk ja kuum nädalavahetus Olustveres lõppes pühapäeval kolmevõistluse Eesti meistri väljakuulutamisega. Tiitli võitis Erkki Hõim hobusel Cadmium.

Võisteldi kolmes arvestuses. CIC1* tasemel pakkusid kohalikele ratsanikele konkurentsi Soome sportlased, kelle seas oli ka tänavune Soome kolmevõistluse meister Tuija Rosenqvist. Tema näitas juba esimesel alal head taset ja asus koolisõidus juhtpositsioonile hobusega New Orleans, võttes krossile kaasa 30 miinuspunkti, vahendab uudist Eesti ratsaspordi liidu pressiteenistus.

Samal raskusastmel (skeem CI1* 2015 A, kross 110 cm, takistussõit 115 cm) võtsid mõõtu Eesi meistrivõistluste arvestuses osalejad, keda oli 11 võistluspaari. Lisaks oli kavas rahvuslik klass CNC90, kus koolisõidus tegi parima tulemuse Erkki Hõim (Märjamaa SK) hobusel Roleks, saades 31,5 miinuspunkti.

Laupäevast krossi ootasid põnevusega nii võistlejad kui korraldajad, kellele see oli tõehetk, kui head tööd tehtud on. Kross läks üsna hästi ja rada nõudis nii hobustelt kui sportlastelt keskendumist. Rahvusvahelises arvestuses senine liider rajal ei eksinud ja nii olid Tuija Rosenqvist ja New Orleans esikohal ka pärast krossi. Eesti meistrivõistluste arvestuses liider aga muutus. Kahjuks langes Aldo Kanepi kukkumise tõttu krossil võistlusest välja ja liidripositsiooni võttis üle Jaagup Kallas (Saare RK) hobusel Aspirin. Rahvuslikus klassis tegi mõlema hobusega väga ilusa sõidu Erkki Hõim, kes säilitas pärast kaht ala liidrikoha.

Takistussõidus võistles CNC90 tasemel esikoha eest kokku seitse võistluspaari ja võitjana väljusid lõpuks Dagmar Ainsoo (Tartumaa RSK) ja Fortuna.

Eesti meistrivõistluste arvestuses läks takistussõitu ja seega ka medaleid püüdma üheksa võistluspaari. Et punktide vahed olid väga väikesed, oli kõik võimalik. Põnevas heitluses jäi lõpuks ülinapilt peale ülikogenud Erkki Hõim, kes hobusel Cadmium võitis järjekordse meistritiitli. Nende skooriks jäi kokku 35,5 miinuspunkti. Sama paar on meistrivõistlustel võitmatu olnud juba kaks korda.

Hõbemedali võitis hobusel Hello Kitty (35,7) Eliise Sõrmus (Tondi RSK), kes pärast laupäevast krossi oli neljandal positsioonil. Oma esimese Eesti kolmevõistluse meistrivõistluste pronksmedali võitis Jaagup Kallas hobusel Aspirin (37,7 mp).

Rahvusvahelises arvestuses esikohta hoidnud Tuija Rosenqvist kahjuks kaotas liidripositsiooni ja nii kuulus ka CIC1* arvestuses esikoht Erkki Hõimule ja Cadmiumile.