Blogi ja galerii: Austraalia ja Taani mängisid välja võitlusliku viigi (1)

Jalgpalli maailmameistrivõistluste kaheksanda mängudepäeva avas C-alagrupi lahing Taani ja Austraalia vahel. Taani koondis asus mängu 7. minutil Christian Erikseni väravast juhtima, kuid VARi abil määratud penaltist viigistas Austraalia poolaja lõpus seisu 1:1 peale. Selle seisuga mäng ka lõppes.

Taani tuli teise vooru kohtumisele vastu kolme punktiga, mille nad teenisid Peruu vastu, kui mäng võideti 1:0. Austraalia seevastu tuli mängule ilma punktideta, kuid siiski hea esitluse pealt, kuna ootamatult suudeti Prantsusmaa vastu näidata väga head ja atraktiivset mängu. Lõpuks siiski kaotati mäng 2:1, kuid sellest mängust oli austraallastel kaasa võtta pigem palju positiivset.

Kohtumine Taani ja Austraalia vahel algas aga austraallaste jaoks šokiga, kuna Taani koondise ründaja Christian Eriksen suutis juba seitsmendal minutil karistusala joone juurest palli ühe puutega lati alla lüüa. Erikseni jaoks oli see tema esimene MMil löödud värav.

Siiski suutis Austraalia kehvast seisust välja tulla. Mäng paranes silmnähtavalt iga minutiga ning 25. minutiks dikteeris mängu käiku pigem Austraalia. Kuigi austraallased suutsid taanlaste karistusalasse toimetada hulga tsenderdusi, ei suudetud ühtki nendest väravaks vormistada.

35. minutil nurgalöögi järgselt tabas pall Taani karistusalas taanlase Yussuf Polulseni kätt. VARi abiga määratud penalti suutis australlane Mile Jedinak kindlalt realiseerida. Poolaeg lõppes viigiseisul 1:1. Kuigi teisel poolajal oli samuti mõlemal võistkonnal omad head võimalused ja mitmetel kordadel saadi ka ohtlikult löögile, ei suutnud kumbki koondis väravani jõuda ning mäng lõppes 1:1 viigiga.

Enne mängu:

Taani alistas alagrupiturniiri esimeses voorus Yussuf Poulsen teise poolaja tabamusest Peruu 1:0 ning Austraalia kaotas hilisest väravast grupi suursoosikule Prantsusmaale 1:2. Austraallastel on selg vastu seina, sest kaotuse puhul piirduksid nad väga suure tõenäosusega alagrupiturniiriga, aga nende võidu korral muutuks seis grupis äärmiselt põnevaks. Viik jätab võimalused (Austraaliale nõrgad) mõlemale meeskonnale.

Austraalia hollandlasest peatreener Bert van Marwijk sõnas enne kohtumist: «Taani on tugev meeskond. Nad on maailma edetabelis 12. kohal ja see ütleb piisavalt. Nad on füüsiliselt tugevad ja väga pikad – see on nende relv.»

Austraalia ja Taani on omavahel jalgpallimurul kohtunud varem vaid kolm korda, neist kaks mängu on lõppenud taanlaste ja üks austraallaste võiduga. Viimane vastasseis pärineb 2012. aastast, kui Taani sai Daniel Aggeri ja Andreas Bjellandi väravatest kaheväravalise võidu.

Sama alagrupi teises tänases mängus kohtuvad kell 18 kolme punkti peal olev Prantsusmaa ja nullil virelev Peruu.