Postimees Sport

Kõigi aegade suurimal Jukola orienteerumise teatejooksul oli naiste võitluse toimumine kahtluse all, sest äkitselt tekkinud tuulekeeris lennutas osad teise vahetuse sportlaste võistluskaardid enne nende rajale minekut taevasse.

Korraldajad suutsid olukorra kiiresti lahendada, asendasid kaardid kähku uutega ja võistlus sai jätkuda.

Naiste teatevõistluse võitis 1600 võistkonna seas ülitugeva viimase vahetuse teinud Rootsi klubi Stora Tuna, kelle eest jooksis mitmekordne orienteerumisjooksu ja suusaorienteerumise maailmameister Tove Alexandersson. Eesti koondise ühe liidri Annika Rihma klubi Hiidenkiertäjät (Soome) sai 20. koha.

Meeste teatevõistluse võitis enam kui 1800 võistkonna seasTampere klubi Koovee, mille koosseisus jooksid ka eestlased Kenny Kivikas, Lauri Sild ja Timo Sild.

Võiduka Tampere klubi KooVee meeskonnas jooksid lisaks kolmele eestlasele kaks soomlast - Joni Hirvikallio ja Topi Anjala, ukrainlane Oleksandr Kratov ja ankruetapil üks maailma absoluutseid tippe, šveitslane Daniel Hubmann.

Kolmanda, kõige pikema öise vahetuse järel oli KooVee meeskond kahe soomlase ja Lauri Silla soorituste järel 12. kohal, ligi kuus minutit liidritest maas. Neljandas vahetuses viis hiilgava soorituse teinud Kratov KooVee juhtima ning Kivikas, Sild ja Hubmann ei andnud seda positsiooni hetkekski käest. Vahe teiseks tulnud tiitlikaitsja, Göteborgi IFK-ga kahanes vahepeal küll vaid 50 sekundile, kuid finišiks oli KooVee võidumarginaal 4:28 ning võistkonna koguaeg 7:27.18.