Parima koduveini- ja siidrimeistri finalistide sekka pääsesid ka Lõuna-Eesti hobipruulijad

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mulluse koduveini- ja siidrikonkursi finalistid.
Mulluse koduveini- ja siidrikonkursi finalistid. Foto: Kalev Lilleorg

Kaheksandat korda toimuval koduveini- ja siidrikonkursil pääses nelja eelvooru tulemusel 141 võistlutöö seast finaali 19 käsitööveini ja -siidrit. Finaliste tuli kokku kuuest maakonnast ja oma võistlustööga pääsesed finaali ka hobipruulijad Valga- ja Võrumaalt.

Konkursi võitjad valitakse välja žürii ja publiku poolt 7. juulil, Eesti Väikepruulijate Festivali teisel festivalipäeval.

Konkurssi korraldava Valgejõe Veinivilla perenaine ja Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liige Tiina Kuuler tõdes, et varasema seitsme aasta jooksul pole nii kõrge keskmise hindega finaliste konkursil olnud. “Hea meel on ka selle üle, et seekord on jõudnud lõppvõistlusele mitmed juba veidi vanemad veinid, näiteks aastast 2012 ja 2014. Samuti on seekord finalistide seas pigem poolmagusad kui kuivad veinid,” kirjeldas Kuuler.

Korraldaja meeldivaks üllatuseks jõudis tänavu finaali ka kaks veini, mille tooraineteks olid lilled - roosi- ja pärnaõied. “See näitab, et hea meister oskab mistahes toorainest maitsvat ja nauditavat jooki teha,” sõnas Kuuler. Koduveini- ja siidrikonkursi finaali pääsenud hobitegijatele saab iga soovija kaasa elada ja parimate poolt oma hääle anda 6.-7. juulil toimuval Eesti Väikepruulijate Festivalil, mis leiab aset Balti Jaama Turu Õhtuväljakul ja pakub lisaks hobipruulijatele elamusi Eesti parimatelt õlle-, siidri- ja veini väiketootjatelt.

Festivali finaalis asuvad võistlustulle järgmised finalistid:

1. Õunavein muskaatpähkliga (2012). Janner Klaas, Harjumaa, Raasiku

2. Paradiis (2016). Riina Ratt, Tallinn

3. Õuna secco (2014). Ivar Porn, Lääne-Virumaa

4. Mustsõstar-mustikas (2017). Katrin Ratt, Tallinn

5. Karusmari (2017). Aave Priimets, Tallinn

6. Rabarber (2016). Katrin Ratt, Tallinn

7. Rabarberivein (2017). Eve Ventsel, Võrumaa

8. Roosiaia kuninganna (2017). Silvi Pähn, Tallinn

9. Pärnaõievein (2017). Eve Ventsel, Võrumaa

10. Põldmari mustsõstar (2017). Aave Priimets, Tallinn

11. Marjapreili (2017). Marika Soots, Valgamaa

12. Madeira laadne (2017). Riina Ratt, Tallinn

13. Al Aroonia (2014). Silvi Pähn, Tallinn

14. Vaarikas (2016). Katrin Ratt, Tallinn

15. Aroonia põldmari (2017). Aave Priimets, Tallinn

16. Pihlak (2014). Meelis Kask, Tartumaa, Rannu

17. Kirsivein. Urmas Rahuvarm, Läänemaa, Haapsalu

18. Vahuvein (2016). Riina Ratt, Tallinn

19. Rabraberi siider (2017). Ivar Porn, Lääne-Virumaa

Koduveini- ja siidrikonkursi finaalis parimaks tunnistatud hobitegijad saavad endale ise auhinna välja valida: kas auhinna Nordic Sugarilt, kes toetab võitja veini või siidri uue partii valmimist Valgejõe Veinivillas, või veinitundja baaskursuse Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni poolt.

Tänavu koostöös Valgejõe Veinivillaga koduveinide ja -siidrite konkurssi korraldav Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga jätkata ning arendada Eesti õlle-, veini- ja siidripruulimise kultuuri ja traditsioone ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles